5.9 C
Konin
More

    Debata oksfordzka w Muzeum Okręgowym w Koninie – młodzież dyskutowała o Polsce dawniej i dziś

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    Rozmowa o historii i współczesności

    W Muzeum Okręgowym w Koninie odbyła się debata oksfordzka zorganizowana w ramach projektu „1025 • 1525 • 2025”, przygotowanego z okazji 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego i 500-lecia Hołdu Pruskiego.

    W wydarzeniu, które miało miejsce 28 października 2025 roku, uczestniczyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Koninie. Dyskutowali oni nad tezą:
    „Dla Polski w dzisiejszych czasach monarchia w stylu Bolesława Chrobrego byłaby lepsza od obecnego systemu.”

    Młodzieżowa wymiana argumentów

    Podczas debaty uczniowie w sposób merytoryczny i z dużym zaangażowaniem prezentowali swoje stanowiska, odnosząc się do historii, współczesnych wyzwań państwa oraz roli przywództwa. Nad przebiegiem spotkania czuwał Grzegorz Nawrocki, pełniący funkcję marszałka debaty.

    Historia jako inspiracja do rozmowy o przyszłości

    Spotkanie w konińskim muzeum stało się okazją do refleksji nad znaczeniem dziedzictwa pierwszego króla Polski, ideą wspólnoty i odpowiedzialności obywatelskiej. Projekt współfinansowany został przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra. Wielkie Rocznice” oraz przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

    Zdjęcia Maciej Sypniewski

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    5.9 ° C
    5.9 °
    5.9 °
    95 %
    2.4kmh
    100 %
    pt.
    6 °
    sob.
    6 °
    niedz.
    7 °
    pon.
    8 °
    wt.
    10 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić