8.2 C
Konin

Udane Ferie to Bezpieczne Ferie

PROMOCJA

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01
Takie hasło towarzyszyło zajęciom, które odbyły się na konińskim basenie „Rondo”. Zorganizowali je konińscy policjanci wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. 
Jak tłumaczy Renata Purcel-Kalus z konińskiej policji – celem spotkania było przede wszystkim wdrożenie przez zabawę zasad bezpieczeństwa, ale także promocja aktywnego wypoczynku

Młodzież wzięła udział w zabawach, zawodach sportowych oraz lekcjach prewencyjnych, które przygotowali i przeprowadzili policjanci, mosirowscy ratownicy, strażacy, strażnicy miejscy, studenci PWSZ oraz wolontariusze programu „Profilaktyka,a Ty”. Przed rozpoczęciem zawodów przeprowadzono pokaz ratowania tonącego, po którym strażacy zademonstrowali pracę płetwonurków.

W kolejnym etapie dzieci rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych takich jak: budowanie tratwy, zjazd rurą na czas, wyławianie skarbów czy rzut piłką do koła ratunkowego. W zabawie wzięła udział około setka dzieci uczestnicząca w półkoloniach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich.
- Reklama -

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie duże
8.2 ° C
8.2 °
8.2 °
87 %
4.8kmh
100 %
czw.
14 °
pt.
11 °
sob.
14 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.