8 C
Konin

Nowy symulator zagrożeń pożarowych w słupeckiej komendzie

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

W dniu 14 grudnia 2018 roku Komenda Powiatowa PSP w Słupcy pozyskała mobilny symulator zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego.

Symulator wygląda jak makieta domu rodzinnego i jest nowoczesnym narzędziem edukacyjnym w obszarze prewencji społecznej. Symulator wykonany przez firmę MLabs Sp. z o.o. z Poznania  w skali 1:12, jego sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji, przy pomocy której możliwe jest symulowanie wielu scenariuszy pożarowych w przygotowanych pomieszczeniach budynku: np. zapalenie się oleju na patelni w kuchni, pożar w kotłowni czy też zapalenie się choinki. Zadymianie pomieszczeń, płomienie symulowane czerwonymi diodami oraz efekty dźwiękowe bardzo realistycznie symulują prawdziwy pożar.

Nowe narzędzie edukacyjne  będzie wykorzystywane przez Komendę Powiatową PSP w Słupcy do edukacji mieszkańców powiatu słupeckiego podczas prelekcji społecznych.

Zakup symulatora został sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Miasto Słupca.

- Reklama -

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie umiarkowane
8 ° C
8 °
8 °
78 %
9.2kmh
75 %
pt.
12 °
sob.
14 °
niedz.
13 °
pon.
12 °
wt.
8 °

Sygnał24INFO

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.