8.1 C
Konin

Korona Wierzbowa dla Olivi Panufnik

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

W ostatni majowy weekend na licealistów posypał się deszcz nagród. Wszystko zaczęło się 26 maja w Koninie podczas uroczystości rozstrzygnięcia XIV Powiatowego Konkursu Poetyckiego na Wiersz o Tematyce Przyrodniczo – Ekologicznej organizowanego przez  konińską MBP. Miejsce 3 zajęły Jolanta Nawrot  oraz Iga Ostrowicka, wyróżnienie otrzymała Sylwia Kowalska, natomiast wśród autorów wierszy zauważonych znalazł się Rafała Szczęsny.

Potem było już tylko lepiej. Na odbywającym się w tym samym dniu Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim im. Słowackiego w Miłosławiu licealiści znów znaleźli się na podium – II miejsce zajęła Nikola Tylman, a III –  Barbara Dyrka.

Jednak największy sukces odniosła następnego dnia Olivia Panufnik, która zdobyła główną  nagrodę w turnieju poetyckim „O koronę wierzbową” w ramach XXI Lednickiej Wiosny Poetyckiej.

27  maja br. odbyła się gala finałowa XXI Lednickiej Wiosny Poetyckiej. Ten dzień uczestnicy konkursu rozpoczęli w Poznaniu, skąd autobus zabrał ich do Biblioteki Publicznej – Domu Kultury w Łubowie, gdzie zostali oficjalnie powitani i wysłuchali utworów zakwalifikowanych do Turnieju Jednego Wiersza. Następnie odbyło się zwiedzanie zabytkowego Kościoła w Łubowie oraz Wyspy Ostrów Lednicki. Po wizycie w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy i zasadzeniu wierzby w Gaju Poezji, swoje wiersze przy akompaniamencie muzyki granej na żywo  zaprezentowała Stanisława Łowińska – organizatorka Lednickiej Wiosny Poetyckiej.

Ostatnim punktem programu było rozstrzygnięcie Turnieju Poetyckiego „O Koronę Wierzbową” w sali konferencyjnej w Dziekanowicach. Werdykt ogłosił przewodniczący jury Andrzej Sikorski: w tym roku laureatką została Olivia Panufnik, uczennica klasy I d Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy. Wśród nagród znalazły się między innymi: wycieczka do Brukseli połączona ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego ufundowana przez Posła do PE Andrzeja Grzyba, bon do Empiku o wartości 200 złotych, oprawione zdjęcie dawnego Poznania z wygrawerowanymi gratulacjami od Prezydenta Miasta Poznania, Jacka Jaśkowiaka oraz statuetka wykonana przez rzeźbiarza Kazimierza Rafalika.

Oficjalne zakończenie tegorocznej Lednickiej Wiosny Poetyckiej miało miejsce w dniu jej rozpoczęcia około godziny osiemnastej, jednak w ludziach, którzy wzięli w niej udział, zostawiła trwały ślad.

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie duże
8.1 ° C
8.1 °
8.1 °
82 %
1.8kmh
99 %
pt.
8 °
sob.
14 °
niedz.
14 °
pon.
11 °
wt.
12 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.