7.8 C
Konin

Dziś roczpoczęły się matury

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01
Tuż przed rozpoczęciem egzaminu pisemnego z języka polskiego rozmawialiśmy z konińskimi abiturientami.
Dziś przed południem uczniowie w całej Polsce rozpoczęli egzaminy maturalne. Równo o godzinie 9:00 rozpoczął się pierwszy w tym roku egzamin maturalny. Jak zwykle egzaminy dojrzałości rozpoczynają się od języka polskiego.

Uczniowie III Liceum, z którymi rozmawialiśmy, najbardziej obawiali się lektur. Liczyli na interpretację wierszy. Przed wejściem na salę, w której do 24 maja będą się odbywać egzaminy dojrzałości, niektórzy uczniowie jeszcze zaglądali do swoich notatek, aby w ostatnich chwilach poszukać czegoś co mogłoby się znaleźć na dzisiejszym teście.

W oczach młodych ludzi było widać lekki stres, ale jak sami podkreślali – wszystko co będzie na maturze przerobili na lekcjach, więc tak naprawdę stres był tylko pozorny. 

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie umiarkowane
7.8 ° C
7.8 °
7.8 °
82 %
3.2kmh
51 %
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
12 °
wt.
12 °
śr.
12 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić

Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.