Warsztaty z kosmicznego fotografowania

MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
+48 63 242 01 01

Klub Młodych Odkrywców KMO „Kolska Wyspa” oraz Miejski Dom Kultury w Kole zapraszają na warsztaty z kosmicznego fotografowania!!! I na film! Klub Młodych Odkrywców KMO „Kolska Wyspa”przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Kole mają zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych związanych z eksploracją naszej planety. Na warsztatach można skorzystać z unikalnej i nieziemskiej szansy osobistego zlecenia wykonania zdjęcia Ziemi aparatem fotograficznym umieszczonym w kosmosie.

Dzięki Klubowi Młodych Odkrywców KMO „Kolska Wyspa” i MDK nadarza się niepowtarzalna i nieziemska okazja do uczestnictwa w unikalnym programie edukacyjnym skierowanym do wszystkich, którzy odwiedzą 5-6 października 2016 r. MDK w Kole.
Od wielu lat na całym Świecie w dniach 4-10 X jest obchodzony Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej. W tym okresie oraz innych dniach października organizowane są na całym Świecie tysiące imprez tematycznych związanych z przestrzenią kosmiczną. Dni wyznaczające Tydzień zostały wybrane przez ONZ nieprzypadkowo. 
Co roku imprezie przyświeca inny temat przewodni. W tym roku ten temat brzmi: "Remote Sensing – Enabling Our Future", co oznacza w wolnym tłumaczeniu Teledetekcja – wspomaganie (ułatwianie) naszej przyszłość. Obserwacja Ziemi z kosmosu otwiera wiele nowych możliwości: edukacyjnych, badawczych, gospodarczych. Ma też zastosowania w przemyśle. 
Dzięki Fundacji Sally Ride, NASA i JPL uczniowie ze szkół z całego świata mogą uczestniczyć w procesie dydaktycznym EarthKAM wykraczającym poza szkolną klasę i sięgającym aparatu fotograficznego z doskonałą optyką umieszczonego około 300-400 km nad powierzchnią Ziemi na poruszającej się po niskiej orbicie okołoziemskiej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Specjalna aplikacja internetowa dostępna tylko dla uczniów z zarejestrowanych w programie szkół pozwala uczniom tych szkół osobiście zaprogramować aparat fotograficzny, aby wykonał zdjęcie Ziemi z kosmosu. Wiele takich zdjęć w czasie dotychczasowych Misji wykonali uczniowie, a niektóre z nich były prezentowane jako galerie zorganizowane głównie przez KMO, Zespół Szkół nr 1 w Kole, Zespół Szkół Plastycznych w Kole oraz ich sponsorów. 
W czasie Tygodnia MKO Klub Odkrywców i MDK oddają w ręce zainteresowanych osób kody dostępu do sprzętu fotograficznego umieszczonego na pokładzie ISS.
 Inną imprezą w ramach obchodów WSW jest 6. ogólnopolska konferencja na temat amatorskiej łączności szkoły z astronautą, która odbędzie się 22 października 2016 w Ostrowie Wielopolskim, a pierwsza konferencja odbyła się w MDK w Kole w ramach przygotowań do łączności Zespołu Szkół Technicznych w Kole z astronautą przebywającym w czasie połączenia w kosmosie.

Wstęp wolny!

Leave a reply

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Informacje publikowane na portalu Konin24.info są możliwe dzięki wsparciu:

Asona Energy - Lidera w budowie farm fotowoltaicznych, magazynów energii, agregacji energii, optymalizacji energii oraz w tworzeniu spółdzielni energetycznych.

Kancelaria Adwokacka Mateusz Muszalski - Renomowany Adwokat w Łodzi. Specjalizuje się w zakresie prawa karnego, cywilnego i gospodarczego, Który w niedługim czasie będzie otwierać filię w Koninie. Rozwody, Prawo Rodzinne, Karne, Cywilne.

Emeree Divine - Luksusowe gorsety, które modelują i podkreślają sylwetkę, łącząc perfekcyjne krawiectwo z nowoczesnym wzornictwem. Hołd dla kobiecej siły, elegancji i ponadczasowego piękna.

Holterm - Lider w dostaw oleju pirolitycznego.

Transportwpolsce.pl

PROMOCJA

PROMOCJA

Konin
zachmurzenie duże
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
48 %
3.3kmh
98 %
pon.
13 °
wt.
13 °
śr.
15 °
czw.
9 °
pt.
10 °

Sygnał24INFO

Mogłeś przegapić