W tym tygodniu Kino Helios zaprasza na:
PREMIERĘ filmu pt. „Moje córki krowy” – Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.
W niedzielę 10.01 jedna sala zostanie udostępniona Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Z tej okazji filmy będą wyświetlane jedynie na Sali 2.
Seans z cyklu KINO KONESERA „Czerwony pająk” zagramy dla państwa w poniedziałek 11.01 o godzinie 17:15. Film opowiada o Karolu (Filip Pławiak), który jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa "potrzebę", której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać. Morderca okazuje się weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz – uczeń. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.
12 stycznia, z cyklu KINO NA TEAMT „Miasto zatopionych bogów”. Czy w X w. Wolin był największym portem Słowian nad Bałtykiem? Kto nim władał – Piastowie czy wikingowie? Czy słynny woliński posążek Światowita był pogańskim bóstwem? Archeolodzy w poszukiwaniu Jomsborga – legendarnej twierdzy wikingów i bogatej, zatopionej Winety.
14 stycznia o godz. 18:00, jak co czwartek, czeka na Państwa polski film z cyklu Kultura Dostępna – „Hiszpanka” – Zrealizowana z niezwykłym rozmachem produkcja przedstawia historię, która przekracza granice wyobraźni. Nie wiadomo, czy powiązane z Powstaniem Wielkopolskim wydarzenia są prawdą, czy jedynie iluzją. Porywają efekty specjalne, które zapraszają widzów w niezwykłą, pełną przygód podróż w innym wymiarze. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.