17 interwencji w 7 dni

Pracowity tydzień mieli słupeccy strażacy. 17 razy wzywani byli na interwencję. Były to: 4 pożary, 12 miejscowych zagrożeń (wypadki komunikacyjne, wypompowywanie wody z zalanych posesji, usuwanie owadów i uszkodzonych drzew ) oraz wyjazd do fałszywego alarmu zgłoszonego w dobrej wierze.Szczegóły w strażackim raporcie:

Jedna osoba poszkodowana.
18 lipca na ul. Poznańskiej w Słupcy doszło do zderzenia dwóch samochodów Opel Corsa. Strażacy udzielili pomocy jednej osobie, która następnie została zabrana do szpitala. Równolegle zlikwidowano skutki zdarzenia. Przy użyciu wyciągarki samochodowej auto znajdujące się na polu zostało wyciągnięte.

Mocno uszkodzone auta – dwoje rannych.
19 lipca w Powidzu wypadkowi uległy VW Golf  i Opel Astra. W chwili przybycia strażaków na miejsce Opel znajdował się na jezdni natomiast VW na poboczu drogi wywrócony na dach. Pasażerowie i kierowcy wydostali się  z aut. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży pożarnej z Powidza udzielili pomocy medycznej dwóm osobom. Następnie odłączono zasilanie w samochodach, uprzątnięto z drogi ich uszkodzone elementy i zneutralizowano płyny eksploatacyjne. Akcja ratownicza trwała prawie 1,5 godziny.

Płonące drzewo.
20 lipca o godz. 3.30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o płonącym drzewie w miejscowości Chwalibogowo, gm. Strzałkowo. Wyładowanie atmosferyczne spowodowało zapalenie się jesionu – ogień stanowił duże zagrożenie dla zboża znajdującego się w jego pobliżu. Do działań gaśniczych wysłano samochody ratownicze ze strażakami PSP oraz OSP Strzałkowo. Ratownicy ugasili ogień i wycięli drzewo, gdyż zagrażało użytkownikom drogi. Akcja gaśnicza trwała ponad 2 godziny.

Trzy samochody uszkodzone.
20 lipca na drodze krajowej 92 w miejscowości Kowalewo Góry, gm. Słupca doszło do wypadku z udziałem 3 samochodów: Mazda, Opel i VW. W wypadku uczestniczyło 7 osób w tym 2 dzieci. Pięć osób zostało zabranych do szpitala na badania. Strażacy małym uczestnikom wypadku przekazali maskotki Misia Ratownika. Działania przybyłych służb ratowniczych trwały prawie 1,5 godziny.

Natomiast w okresie 180-24 lipca konińska komenda odnotowała łącznie 47 zdarzeń, w tym 11 pożarów , 36 miejscowych zagrożeń. Szacunkowe straty, które powstały w wyniku tych zdarzeń wyniosły 274,5 tys. zł, wartość uratowanego mienia to 710  tys. zł.  W działaniach brało udział 372  strażaków  PSP i OSP.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.