W Kazimierzu Biskupim 3 maja stał pod znakiem podwójnego świętowania. Tego dnia wspólnie uczczono 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 65-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawach.

Gminne uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod pomnikiem przez delegacje władz samorządowych, przedstawicieli przedszkoli, szkół, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, społecznych oraz jednostek straży pożarnej. Następnie uczestnicy wydarzenia wzięli udział w części artystycznej przygotowanej przez seniorów z Dziennego Domu „Senior+” w Kazimierzu Biskupim. W swoim występie przypomnieli oni o znaczeniu Konstytucji 3 Maja jako aktu odwagi, nowoczesnego myślenia o państwie i wspólnoty narodowej.
Ważnym elementem obchodów było również jubileuszowe świętowanie 65-lecia OSP w Bielawach. Podczas uroczystości nie zabrakło przemówień i podziękowań, które w imieniu lokalnej społeczności wygłosili zaproszeni goście oraz wójt gminy Kazimierz Biskupi. Podkreślali oni wagę codziennej służby druhów, ich gotowość do niesienia pomocy oraz nieoceniony wkład w rozwój i bezpieczeństwo lokalnej wspólnoty.
Z okazji jubileuszu wręczono odznaczenia członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz zasłużonym seniorom, honorując ich za wieloletnią służbę, zaangażowanie i pielęgnowanie strażackiej tradycji w Bielawach. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta odprawiona w intencji druhów – zarówno tych, którzy aktywnie służą społeczności, jak i tych, którzy odeszli na wieczną służbę.
Liturgia zgromadziła licznych mieszkańców, strażaków i gości, stając się okazją do wspólnej modlitwy i refleksji nad historią oraz znaczeniem działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w życiu lokalnej wspólnoty.
Uroczystości 3 maja w Kazimierzu Biskupim po raz kolejny potwierdziły siłę wspólnoty, dumę z narodowej historii oraz szacunek wobec tych, którzy codziennie stoją na straży bezpieczeństwa.