W Starym Mieście odbyła się gala podsumowująca projekty zrealizowane w 2024 roku w ramach programu „Działaj Lokalnie”. To inicjatywa wspierająca organizacje pozarządowe, umożliwiająca im pozyskanie dofinansowania na lokalne działania.
Środki pochodzą z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a dystrybucją zajmuje się Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” w Starym Mieście.
Podczas wydarzenia Rychwalski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprezentował efekty projektu „Bo warto śpiewać – warsztaty wokalne”. Dzięki uzyskanemu wsparciu zorganizowano zajęcia wokalne dla dzieci i seniorów oraz dwa koncerty, które podsumowały zdobyte umiejętności uczestników.
Z okazji przypadającego dziś Dnia Organizacji Pozarządowych wszystkim działającym NGO życzymy wielu udanych inicjatyw oraz dziękujemy za ich wkład w rozwój lokalnej społeczności.