Unia Racibórz bez sponsora

Piłkarska ekstraliga kobiet bez Unii Racibórz. A przynajmniej bez raciborskiego zespołu w roli potentata rozgrywek.
Z finansowania klubu po dwunastu latach wycofał się strategiczny sponsor, a zarazem prezes i trener zespołu ze Śląska – Remigiusz Trawiński.

W ostatnich latach Unia zdobyła pięć tytułów mistrza Polski z rzędu. Ambicją Trawińskiego był dobry występ w Lidze Mistrzyń. Raciborzankom nie udało się jednak nigdy wyjść poza 1/16 finału tych prestiżowych rozgrywek.

Co decyzja prezesa Unii oznacza dla konińskiego Medyka? W praktyce to, że już teraz kibice drużyny z naszego miasta mogą świętować historyczny – pierwszy tytuł mistrza Polski. Co prawda do rozegrania jest jeszcze połowa sezonu, ale mało prawdopodobne, aby któraś z pozostałych drużyn była w stanie podjąć walkę z ekipą Romana Jaszczaka. Przypomnijmy jesienią koninianki sprawowały się znakomicie – wygrywając wszystkie spośród dziewięciu spotkań. Na zamknięcie rundy pokonały 2:0 Unię Racibórz i obecnie wyprzedzają krajowego mistrza o pięć punktów. Spora więc szansa na to, że już w przyszłym roku w Koninie cieszyć będziemy się z ligi mistrzyń. Gry naszej drużyny wstydzić się nie będziemy, gorzej z obiektami sportowymi, bowiem jak dobrze wiemy stadiony piłkarskie w naszym mieście są w daleko odbiegającym od standardów europejskich wręcz koszmarnym stanie.

Wracając do Unii Racibórz – w rundzie wiosenne barw drużyny bronić będą najpewniej zawodniczki występujące dotychczas w zespołach młodzieżowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.

Facebook
Instagram
YouTube
Follow by Email