5.2 C
Konin
More

    Halo, tu Kultura! Kongres Kultury w Koninie już 20 października

    MASZ WAŻNĄ WIADOMOŚĆ?
    Prześlij do naszej redakcji zdjęcie, film, lub informację!
    +48 63 242 01 01

    20 października 2025 roku Konin stanie się centrum inspirujących spotkań, rozmów i wymiany doświadczeń. Właśnie tego dnia odbędzie się Kongres Kultury w Koninie pod hasłem „Halo, tu Kultura!”, poświęcony szeroko pojętej komunikacji w kulturze.

    Wydarzenie realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Kultury w Koninie na lata 2023–2030. Organizatorem jest Miasto Konin, a współorganizatorem Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

    Komunikacja w centrum uwagi

    Tegoroczna edycja poświęcona będzie temu, jak rozmawiać o kulturze, jak ją prezentować, współtworzyć i rozwijać. Uczestnicy będą mogli posłuchać wystąpień ekspertów, wziąć udział w warsztatach i porozmawiać o współpracy, wytchnieniu i sztuce komunikacji.

    W programie znajdą się wykłady i panele prowadzone przez uznanych praktyków i specjalistów, m.in.:

    • Lenę Rogowską-Lewandowską – ekspertkę w dziedzinie komunikacji w kulturze i informacji zwrotnej,
    • Magdalenę Wadowską – dziennikarkę radiową i trenerkę pracy z głosem,
    • Aleksandrę Kminikowską – menadżerkę kultury i producentkę wydarzeń artystycznych,
    • Grzegorza Jędrka – autora bloga wniedoczasie.pl, eksperta marketingu kultury,
    • Macieja Makselona – popularyzatora wiedzy o języku.

    Część wykładową poprowadzi Łukasz Błąd, znany radiowiec i konferansjer.

    Wykłady i warsztaty – teoria spotyka praktykę

    Kongres rozpocznie się o godzinie 9:15, a już od 9:30 do 11:30 uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów eksperckich.
    Po południu, w godzinach 12:00–15:00, odbędą się warsztaty tematyczne, wymagające wcześniejszej rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona!

    Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie komunikować się w pracy w kulturze, jak budować markę instytucji kulturalnej, dbać o dobrostan i rozwijać empatyczną informację zwrotną.

    Dla kogo jest Kongres Kultury?

    Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów i animatorów domów kultury, bibliotekarzy, pracowników administracji, organizacji pozarządowych, twórców i pasjonatów kultury.

    To doskonała okazja, by zdobyć nową wiedzę, poznać inspirujących ludzi i wspólnie porozmawiać o tym, jak kultura może lepiej komunikować się ze światem.

    📅 Data: 20 października 2025 r.
    📍 Miejsce: Konin
    🔗 Szczegóły i formularz zgłoszeniowy: https://www.konin.pl/index.php/kongres-kultury-w-koninie.html

    Lech Pilarski
    Lech Pilarski
    Redaktor Naczelny - Konin24.info - Konin News sp. z o.o.

    PROMOCJA

    PROMOCJA

    Konin
    zachmurzenie duże
    5.2 ° C
    5.2 °
    5.2 °
    97 %
    2.1kmh
    100 %
    sob.
    6 °
    niedz.
    8 °
    pon.
    8 °
    wt.
    10 °
    śr.
    12 °

    Sygnał24INFO

    Mogłeś przegapić