Śmiecenie i sprzątanie w lesie

Wykonując codzienne obowiązki, w ciągłym biegu, nie zawsze jest czas na zatrzymywanie się i zbieranie pojedynczych butelek i innych śmieci pozostawionych przy drogach leśnych.

Mijasz je codziennie i widzisz puszkę po piwie, butelkę po… wódce, napoju czy też reklamówkę zawieszoną na drzewie – bo amator grzybów grzybów nie znalazł… Można by wymieniać w nieskończoność, co można spotkać przy leśnych duktach.

Wraz ze stażystą jeździliśmy po lesie samochodem z przyczepką – i w niespełna 6 godzin, po przejechaniu około 20 km tylko po drogach leśnych, przyczepka dwukrotnie została zapełniona pamiątkami po wizytach pseudoturystów w lesie.

Nadleśnictwo Turek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.