Film w szkole

Film jako element edukacji – projekt pod taką nazwą wystartował w ubiegły piątek w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Koninie. Jego ideą jest wykorzystanie tego medium jako narzędzia wspomagającego nauczycieli w nauczaniu.

Fot. Fotos z filmu “Ostatni świadek”.

W piątkowe popołudnie w bibliotece pedagogicznej zaprezentowano kilka filmów – „Moja Atlantyda” – Andrzeja Mosia, „Ostatni świadek” – Pawła Pachulskiego i Sławomira Zasadzkiego oraz
„Przyjechała nasza malarka… znaczy jest już lato – szkic do portretu Grażyny Harmacińskiej-Nyczk ” – film w reżyserii Wandy Różyckiej-Zborowskiej. Po projekcji odbyła się dyskusja na temat możliwości i sposobów wykorzystania filmu w nauczaniu.
Paweł Pachulski rozmawiał na ten temat z dyrektorem Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie – Jarosławem Jankowskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.

Facebook
Instagram
YouTube
Follow by Email