Ten mecz mógł się podobać

Koniński Medyk dopisał do swojego dorobku kolejne 3 punkty. W sobotę podopieczne trener Niny Patalon pokonały na wyjeździe MUKS Tomaszów Mazowiecki 4:1 (1:0). W pierwszej połowie spotkania padła tylko jedna bramka. W 31. min. Marta Woźniak otrzymała dokładne podanie ze środka pola i zagrała do Anny Gawrońskiej, która strzałem z pierwszej piłki pokonała bramkarkę z Tomaszowa. W kolejnych minutach Medyk stworzył kilka stuprocentowych sytuacji, jednak żadna z nich nie została zamieniona na bramkę. W drugiej części gry po raz drugi na listę strzelców wpisała się Anna Gawrońska
W 58. min. na 3:0 podwyższyła Anastazja Swierdlowa. Ukrainka skierowała piłkę do siatki po kornerze wykonywanym przez Martę Woźniak. 21 minut później Natalia Pakulska minęła wszystkich obrońców gospodarzy, po czym strzeliła kolejnego gola dla konińskiej drużyny. Honorowe trafienie dla piłkarek z Tomaszowa Mazowieckiego to zasługa Patrycji Królikowskiej, która w 85. minucie wykorzystała błąd konińskiej defensywy i płaskim strzałem pokonała bramkarkę Medyka. 

Medyk cały czas zajmuje pozycję wicelidera z dorobkiem 21 pkt. Tyle samo oczek zgromadziła pierwsza w tabeli drużyna Górnika Łęczna. Trzecia z 18 punktami jest Unia Racibórz, jednak mistrzynie Polski mają jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze. Runda jesienna ekstraligi kobiet dobiega już końca. Przed nami ostatnia kolejka tego etapu rozgrywek. 29 października koninianki podejmą przed własną publicznością właśnie Unię Racibórz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.