IRA, Centrum Naukowe Kopernik z Warszawy, turnieje siatkówki plażowej i streetball, drzewko szczęścia, akcja charytatywna oraz mega pieczarkowa, to tylko niektóre atrakcje tegorocznej Fety. W niedzielę 28 sierpnia w konińskim Amfiteatrze na Skarpie, w zielonej niecce oraz parkingu przed amfiteatrem już od południa będzie można przyłączyć się do wakacyjnego fetowania.
Najmłodszych do zabawy zaprosi Teatr Pinezka oraz telewizyjne Domisie. Ukochane przez dzieci stworki opowiedzą jak bezpiecznie wracać do szkoły. Pracownia Plastyczna „Garaż Sztuk” zaprosi do udziału w wielkoformatowej akcji „Barwy Wakacji”, a Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej – Młodzi Aktywni, Stowarzyszenie Kopalnia Przyszłości i MZGOK zorganizują akcję Drzewko Szczęścia. Wspólnie z mieszkańcami Konina zamierzają posadzić około 100 drzewek.Od samego rana Teatr Kulinarny wspólnie z Bożeną Dykiel i Conrado Moreno gotować będą pieczarkową. Do ugotowania 2 ton zupy użytych zostanie m.in. 350 kg pieczarek, 120 kg żeberek i skrzydełek, 80 kg włoszczyzny, makaron, dużo śmietany i dużo wody. W tym roku zupę sprzedawana będzie za symboliczną złotówkę. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie małej Igi z Konina, która cierpi na zespół Aperta.
W specjalnym namiocie będzie można oglądać kilkanaście interaktywnych eksponatów, które do Konina przyjadą prosto z Centrum Naukowego Kopernik z Warszawy . Animatorzy Centrum zorganizują także pokazy z wykorzystaniem ciekłego azotu. Starostwo Powiatowe promować będzie powiat koniński oraz zaprosi na degustację placka drożdżowego i chleba ze smalcem.
Jedną z atrakcji Fety będzie IV koniński turniej siatkówki plażowej zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji m.in. o puchary Prezydenta Miasta Konina. Po raz pierwszy rozegrany zostanie turniej koszykówki ulicznej o nagrody senatora RP Ireneusza Niewiarowskiego.
Gwiazda wieczoru będzie zespół IRA. Na na koniec rozbłysną sztuczne ognie. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Konina.