Trio Taklamakan z Opalenicy grający „folkowy nurt muzyki klasycznej” wystąpi ze swoim repertuarem „Tańce nieoczywiste” na „Golińskiej Nocy Świętojańskiej z muzyką świata”.
Tanga, walce, muzyka klezmerska i czardasze, w kipiącym pozytywną energią, wirtuozowskim wykonaniu, znajdują wielkie uznanie u wszystkich, dla których muzyka jest czymś więcej niż tylko „dźwiękową tapetą” lub wybijaniem rytmu do tańca. Podczas dwugodzinnego koncertu plenerowego usłyszymy m.in.: tanga LA CUMPARSITA, JALOUSIE, EL CHOCLO; walc OD NOCY DO NOCY z filmu „Noce i Dnie”; CZARDASZ V. Montiego; wiązankę ulubionych melodii ze SKRZYPKA NA DACHU.
Wystąpią też zespoły działające w placówkach oświatowych na terenie gminy oraz z Domu Kultury w Golinie: zespół śpiewaczy „Senior” oraz kapela podwórkowa „Goliniaki Kraciaki”.
Około godz. 22:00 wystąpi Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop z Krakowa, w spektaklu „Serce Don Juana”. Serce Don Juana to niezwykłe widowisko teatralne w wykonaniu trójki aktorów „Sceny Kalejdoskop”, oparte na osławionej historii Don Juana – fascynującego, niewiernego kochanka, który swoimi miłosnymi podbojami zadziwiał, gorszył i wzbudzał zazdrość. W spektaklu możemy podziwiać kunszt szczudlarzy, plastyczną i przy tym futurystyczną scenografię (przeważają czerń i biel, a w scenach piekielnych symboliczna czerwień) oraz niesamowite maski. Piękna muzyka klasyczna prowadzi nas od pierwszej do ostatniej sekundy przez meandry namiętności ludzkiej duszy. Wszystko to sprawia, że jest to niezapomniane przeżycie z pogranicza teatru, baletu i misterium. Widowisko uliczne „Serce Don Juana”, wystawione w blisko dwustu miastach Polski, pełne jest efektów takich jak: walki wręcz, ogień i dym, taniec na szczudłach i inne niezwykłe atrakcje.
Tradycyjnie odbędzie się konkurs na „Najpiękniejszy Wianek Świętojański”. Na wianki oczekujemy w godz. 17:00-18:00. Noc Świętojańska rozpocznie się o godz. 18:00. Na zakończenie zabawa taneczna do 01:00. Zapraszamy do Parku Miejskiego w Golinie.
Golińska Noc Świętojańska jest imprezą o długoletniej tradycji . Po raz pierwszy odbyła się, w latach 80-tych i gromadziła wszystkich mieszkańców nad brzegami Jeziora Głodowskiego. Propagowała staropolską tradycję Nocy Świętojańskiej. Z biegiem lat przybierała inne formy. Obecnie impreza odbywa się w Parku Miejskim w Golinie i jest minifestiwalem folkowym. W dobie wspólnej Europy, prezentując muzykę z różnych części świata – chcemy przybliżać obce- nieznane kultury i narody mieszkańcom gminy. Wierzymy, że poznanie tego co nieznane zbliży nas do Europy i zbuduje mosty dla lepszej przyszłości wszystkich.