Studenci jako animatorzy w sensochatce podczas rodzinnego festynu we Wrześni

Studenci kierunków pedagogicznych aktywnie włączyli się w imprezę plenerową „Niedziela z Powiatem”, która odbyła się 8 czerwca we Wrześni. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania umiejętności praktycznych oraz współpracy z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi.

W ramach inicjatywy, studenci I roku resocjalizacji i II roku pedagogiki Akademii Nauk Stosowanych w Koninie zaangażowali się jako wolontariusze wspierający działania Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka we Wrześni. Ich obecność skupiła się przede wszystkim na pracy w sensochatce – specjalnie zaaranżowanej przestrzeni polisensorycznej, przygotowanej z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. Studenci prowadzili animacje i zabawy, tworząc środowisko sprzyjające rozwojowi sensorycznemu dzieci.

– Ich profesjonalizm, entuzjazm i empatyczne podejście zostały wysoko ocenione przez dzieci i ich opiekunów – zaznacza dr Magdalena Zając z Katedry Nauk Społecznych, która towarzyszyła studentom jako opiekun.

Jak podkreśla dr Zając, udział w festynie to przykład łączenia wiedzy teoretycznej z praktyką społeczną oraz istotny element budowania relacji środowiska akademickiego z lokalną społecznością. Wydarzenie umożliwiło studentom rozwój kompetencji wychowawczych i interpersonalnych w realnym kontekście społecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.

Facebook
Instagram
YouTube
Follow by Email