Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kleczewie – asp. Wioleta Wiśniewska oraz st. sierż. Łukasz Osada – odwiedzili 12 maja dzieci uczęszczające do Przedszkola w Dębowcu (gmina Wilczyn). W spotkaniu wzięły udział grupy dzieci w wieku 3–4 lat oraz 5–6 lat.

W ramach programu „Bezpieczny przedszkolak” funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. Maluchy dowiedziały się między innymi, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia, w tym przy spotkaniu z obcym lub agresywnym psem. Policjanci opowiedzieli również o specyfice swojej służby i odpowiedzieli na wiele pytań zadawanych przez ciekawskich przedszkolaków.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych, którzy aktywnie uczestniczyli w rozmowie i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Spotkanie miało na celu nie tylko edukację, ale także budowanie zaufania dzieci do służb mundurowych.
Działania takie jak te pokazują, jak ważne jest kształtowanie postaw prospołecznych i bezpiecznych zachowań już od najmłodszych lat.