Sportowa rywalizacja szkół podstawowych. Powiatowe mistrzostwa w Skulsku i Golinie wyłoniły najlepszych lekkoatletów i siatkarzy plażowych

Miniony tydzień przyniósł wiele sportowych emocji związanych z rywalizacją uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu konińskiego. W Skulsku i Golinie odbyły się zawody w dwóch dyscyplinach: plażowej piłce siatkowej oraz czwórboju lekkoatletycznym.

Plażowa piłka siatkowa – Skulsk, 9 maja 2025
W Mistrzostwach Powiatu Konińskiego w Plażowej Piłce Siatkowej Chłopców (roczniki 2010–2011), które rozegrano 9 maja w Skulsku, udział wzięło siedem zespołów – łącznie 21 zawodników. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa w Sławsku
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Skulsku
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilczynie
  • IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Biskupim
  • V miejsce ex aequo – Szkoła Podstawowa w Sadlnie, Szkoła Podstawowa w Sompolnie, Szkoła Podstawowa w Golinie

Czwórbój lekkoatletyczny – Golina, 12 maja 2025
12 maja na stadionie w Koninie przeprowadzono Mistrzostwa Powiatu Konińskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym (rocznik 2012 i młodsi). W zawodach wystartowało 11 drużyn, w sumie 66 zawodniczek i zawodników.

Klasyfikacja końcowa – dziewczęta:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa w Kazimierzu Biskupim
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kawnicach
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sławsku
  • IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Kleczewie
  • V miejsce – Szkoła Podstawowa w Sompolnie
  • VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Mieście

Klasyfikacja końcowa – chłopcy:

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa w Starym Mieście
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa w Rychwale
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Grabienicach
  • IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Golinie
  • V miejsce – Szkoła Podstawowa w Sokółkach

Najlepsi zawodnicy mistrzostw:

  • Zofia Staszak (Szkoła Podstawowa w Sławsku) – 265 punktów
  • Mikołaj Bednarek (Szkoła Podstawowa w Rychwale) – 252 punkty

Zawody stanowiły doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności, integracji uczestników oraz promocji aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz zwycięzców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.

Facebook
Instagram
YouTube
Follow by Email