Klub Małych Bohaterów – tu bariery znikają

W siedzibie Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ realizowane są warsztaty w ramach projektu społecznego „Klub Małych Bohaterów”. Inicjatorem projektu jest grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie: Wiktoria Stelmaszak, Natalia Wróbel, Zuza Juszczak, Ewa Jaskot, Zuza Kowalczyk, Kinga Chwacińska, Julia Ciesielczyk oraz Marcel Jagodziński, w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Celem grupy jest tworzenie przestrzeni, która buduje mosty między dziećmi z niepełnosprawnością a ich rówieśnikami. Projekt ma na celu pokazanie, że niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą, lecz motywacją do działania i integracji.

„Klub Małych Bohaterów” to cykl warsztatów, które nie tylko integrują dzieci z niepełnosprawnością, ale także dają rodzicom szansę na wzajemne wsparcie oraz chwilę odpoczynku. Kiedy dzieci rozwijają swoją artystyczną wyobraźnię, ich rodzice mogą cieszyć się chwilą spokoju, wiedząc, że ich pociechy są w dobrych rękach.

Potwierdzeniem tego jest wypowiedź rodziców jednego z uczestników warsztatów:

„Kochani, z całego serca dziękujemy Wam za wszystko, co robicie dla dzieci, a szczególnie dla naszego Wiktora. Wasza pasja, zaangażowanie i dobroć są po prostu niezwykłe. Wiktor żyje tymi spotkaniami – wraca z nich pełen radości i od razu czeka na kolejne. Dzięki Wam doświadcza cudownych chwil, które go rozwijają i inspirują. Wasza opiekuńczość, ciepło i wsparcie sprawiają, że zawsze możemy na Was liczyć. Wiemy, że Wiktor wynosi z tych spotkań samo dobro, a to ogromnie cenne. Takich dobrych ludzi jak Wy jest na świecie niewielu. Jesteśmy Wam wdzięczni – za Wasze serca, czas i energię, którą wkładacie w to, co robicie. To ma ogromne znaczenie i sprawia, że świat staje się piękniejszy. Zawsze będziecie częścią naszego i Wiktora życia. Mamy nadzieję, że nasza wspólna droga nigdy się nie skończy i jeszcze nie raz będziemy mogli dzielić te piękne chwile. Z całym uznaniem i wdzięcznością, rodzice Wiktora.”

Podczas warsztatów Mali Bohaterowie mają możliwość wyrażania siebie, eksperymentowania i czucia się akceptowanymi bez żadnych ograniczeń. Zespół projektowy zorganizował dotychczas 10 zajęć, w tym: zajęcia sportowe, które pełnią rolę aktywnej rehabilitacji, oraz zajęcia artystyczne i cukiernicze, prowadzone przez Panią Kasię Hryciuk, podczas których dzieci miały okazję tworzyć unikalne dzieła, wyrażające ich osobowość i wizję świata. Zorganizowane zostały również zajęcia wiosenne, podczas których dzieci mogły bawić się w klasy oraz przy użyciu chusty animacyjnej. Na każdych warsztatach nie brakuje również muzyki, wspólnych tańców i mnóstwa uśmiechów.

Chociaż Olimpiada dobiega końca, projekt nadal się rozwija i zespół projektowy nie zamierza zaprzestać swoich działań. To dopiero początek pięknych przeżyć, które pozostaną z uczestnikami na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.

Facebook
Instagram
YouTube
Follow by Email