Jubileuszowa Gala Powiatu Konińskiego – 25-lecie i wyróżnienia za działalność na rzecz regionu

Po raz dwudziesty piąty samorząd Powiatu Konińskiego podsumował miniony rok, dziękując wszystkim za wspólne inicjatywy i przedsięwzięcia. Gala, która miała miejsce 13 lutego 2025 roku w Domu Kultury OSKARD w Koninie, była okazją do wręczenia prestiżowych nagród „Za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego”.

„Cieszymy się, że przyjęli Państwo zaproszenie na jubileuszową 25. Galę Powiatu Konińskiego. To dla nas ogromny zaszczyt gościć Państwa. Tradycyjnie spotkania te służą wyrażeniu naszych podziękowań i uhonorowaniu tych, którzy szczególnie przyczynili się do promowania powiatu oraz wspierania naszych działań” – powitała uczestników wydarzenia Żanetta Matlewska, przewodnicząca Rady Powiatu Konińskiego.

„Dziękujemy za każdy impuls, każdą troskę o nasze wspólne miejsce na ziemi. Wierzymy, że razem możemy osiągnąć jeszcze więcej na rzecz mieszkańców powiatu konińskiego” – dodała starosta Katarzyna Fryza, zapraszając gości na film przedstawiający najważniejsze przedsięwzięcia powiatu w ostatnim roku.

Rok 2024 był dla samorządu czasem istotnych zmian, które wynikały z wyborów samorządowych. To także rok, w którym budżet powiatu po raz pierwszy przekroczył 200 milionów złotych. Ponad ¼ tej kwoty stanowiły środki zewnętrzne pozyskane przez jednostki organizacyjne powiatu na realizację projektów z zakresu infrastruktury drogowej, aktywizacji osób bezrobotnych, pomocy społecznej, edukacji czy ochrony środowiska.

Po projekcji filmowej, wręczono odznaczenia honorowego tytułu „Zasłużony dla Powiatu Konińskiego”. Otrzymali je: Danuta Plucińska, Jacek Białek, Henryk Kamiński, Sylvester Nierebinski oraz Fundacja MIELNICA.

Najważniejszym punktem gali było przyznanie „Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego”. W kategorii „Gospodarka” wyróżniono Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jacek Grzelak „Lody Grzelak” z Sompolna, a także firmę „NATALIA” Tomasza Cichosa z Lisewa-Parcele (gmina Skulsk) oraz PURE-ENERGY INSTAL KRAN Sp. z o.o. Sp. k. z Jaroszewic Rychwalskich (gmina Rychwał).

Za „Działalność społeczną” statuetkę odebrało Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Zarzewie (gmina Rzgów). Ponadto wyróżnienia otrzymały Alicja Radocka – społecznik z gminy Kazimierz Biskupi oraz Koniński Klub „Amazonki”.

W kategorii „Kultura” nagrody wręczono: Wiolecie Jaworskiej – poetce z gminy Kleczew, Mikołajowi Przybylskiemu – młodemu wokaliście z gminy Stare Miasto oraz Mażoretkom Lazuria z Kramska. Laureatami w tej kategorii zostali także Damian Kruczkowski – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie oraz Muzeum Okręgowe w Koninie.

Za osiągnięcia w dziedzinie „Sport i turystyka” wyróżniono młodych sportowców: Natalię Nowak – multimedalistkę w karate z gminy Kleczew, Alana Robaka – medalistę w siatkówce z gminy Kazimierz Biskupi oraz Nikodema Wajdę – mistrza Polski w karate z gminy Rzgów. Statuetkami nagrodzono również Jana Klimkowskiego – szachistę z gminy Stare Miasto, srebrnego medalistę Mistrzostw Świata oraz Grupę instruktorów Nordic Walking NW4Konin.

W części artystycznej wydarzenia wystąpili: Chór Amore z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz Mikołaj Przybylski, finalista programu The Voice of Poland. Zwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu Główny Zawór Jazzu, który zabrał gości w niezwykłą muzyczną podróż przez jazz, swing, blues, a także latino, wykonując polskie utwory muzyki rozrywkowej w klimacie retro.

Po koncercie uczestnicy gali zostali poczęstowani jubileuszowym tortem, a także otrzymali symboliczny upominek – doniczkę z nasionami słonecznika, jako zachętę do wspólnego rozwoju powiatu, zgodnie z hasłem „Powiat Koniński. Rozwijamy się dla pokoleń”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.

Facebook
Instagram
YouTube
Follow by Email