Ewa Pajor zmierzy się z byłym klubem w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Losowanie w Nyonie zadecydowało, że w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń FC Barcelona zmierzy się z VfL Wolfsburg. Dla Ewy Pajor, która od czerwca ubiegłego roku reprezentuje barwy hiszpańskiego klubu, będzie to wyjątkowe spotkanie – po raz pierwszy stanie naprzeciw swojego byłego zespołu.

Polska napastniczka opuściła Wolfsburg jako najlepsza strzelczyni niemieckiej ekstraklasy, zdobywając 18 bramek w sezonie 2022/2023. Po transferze do „Dumy Katalonii” nie zwolniła tempa – obecnie prowadzi w klasyfikacji strzelczyń ligi hiszpańskiej z 14 golami po 17 kolejkach. Dodatkowo w rozgrywkach Ligi Mistrzyń zdobyła pięć bramek, ustępując jedynie Pernille Harder z Bayernu Monachium, która ma na koncie sześć trafień.

Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się 18 marca (na wyjeździe) oraz 26 marca (w Barcelonie). Zwycięzca tej rywalizacji zmierzy się w półfinale z lepszym z pary Manchester City – Chelsea.

W pozostałych ćwierćfinałach Real Madryt zagra z Arsenalem Londyn, a Bayern Monachium podejmie Olympique Lyon. Finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń zaplanowano na 24 maja w Lizbonie.

Przypomnijmy, że Ewa Pajor swoją karierę rozpoczynała w Medyku Konin.

Po ukończeniu Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie przeniosła się do Konina, gdzie została zawodniczką tamtejszego Medyka. 14 kwietnia 2012 roku, w wieku 15 lat i 133 dni, zadebiutowała w polskiej ekstralidze w meczu przeciwko AZS PSW Biała Podlaska. Wchodząc na boisko w 55. minucie, dwie minuty później zdobyła swoją pierwszą bramkę. W tamtym czasie stała się najmłodszą piłkarką, jaka kiedykolwiek wystąpiła w ekstralidze. Aby mogła zagrać, konieczne było specjalne pozwolenie PZPN, ponieważ obowiązujące przepisy dopuszczały do gry jedynie zawodniczki powyżej 16. roku życia.

W kolejnych latach wraz z Medykiem zdobyła wicemistrzostwo Polski (2012/2013) oraz Puchar Polski, w którego finale przeciwko Unii Racibórz strzeliła obie bramki. Następne sezony 2013/2014 i 2014/2015 przyniosły jej jeszcze większe sukcesy – dwukrotnie sięgnęła zarówno po mistrzostwo Polski, jak i krajowy puchar. Ostatni mecz w barwach Medyka rozegrała w finale Pucharu Polski przeciwko Górnikowi Łęczna, zdobywając hat-tricka w wygranym 5:0 spotkaniu.

Łącznie w seniorskiej drużynie Medyka Konin strzeliła 74 bramki, z czego 64 w ekstralidze (w 60 meczach).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.

Facebook
Instagram
YouTube
Follow by Email