Obóz judo, akrobatyki sportowej oraz narciarski w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego

W dniach 4-11 lutego, dzieci i młodzież z sekcji Judo i Akrobatyki Sportowej Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo w Tuliszkowie oraz dzieci z Gminy i Miasta w Tuliszkowie przebywała na obozie Judo, Akrobatyki Sportowej oraz narciarskim w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego.


Tradycyjnie, miejscem zimowego odpoczynku połączonego ze szkoleniem jest Murzasichle. Jest to położona u podnóża Tatr podhalańska wioska wypoczynkowa. Wspaniałe widoki panoramy Tatr, świeże powietrze oraz wiele innych atrakcji czekało na zawodników sekcji.
Codziennie odbywał się poranny rozruch a po śniadaniu dzieci i młodzież uczestniczyli w treningach judo i akrobatyki. W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje, oprócz zajęć sportowych uczestnicy zwiedzali Zakopane, a w tym Zamek Tatrzański, Lodowy Labirynt, Wielką Krokiew, Krupówki. W dniach odpoczynku od treningów odbyły się wędrówki górskie na Polane Rusinową, gdzie uczestnicy podziwiali piękne krajobrazy Tatr.
W każdym dniu zaplanowane były również inne atrakcje. Oprócz zajęć sportowych uczestnicy uczyli się i doskonalili jazdę na łyżwach i nartach pod okiem instruktora. W wolnych chwilach jeździli również na snowtubingu, co zapewniło wszystkim wiele radości i wspaniałej zabawy po zajęciach. Na obozie prowadzony był tradycyjnie konkurs czystości, każdego dnia trenerzy sprawdzali czystość pokoi, która podlegała ocenie.
Podczas podsumowania obozu zwycięzcy konkursu – Ada Kasznia i Julia Łechtańska – otrzymały nagrodę. Tradycyjnie również dzieci miały ograniczony dostęp do telefonów co pomogło w lepszej integracji grupy.
Treningi prowadzone były przez trenerów sekcji. Zajęcia Judo prowadziła Natalia Poprawska, była zawodniczka tuliszkowskiej sekcji judo. Zajęcia akrobatyki sportowej prowadził trener Dominik Karbowski, który na co dzień także prowadzi zajęcia w Tuliszkowie. Trenerem i kierownikiem obozu był Michał Gaj.
Trener Gaj chciałby za pośrednictwem mediów bardzo podziękować sponsorowi sekcji; IzoSerwis – Jakub Kowalczyk, dzięki któremu w głównej mierze dzieci mogły spędzić wolny czas aktywnie, niezwykle atrakcyjnie i zdrowo, a także za to, że dzięki ich pomocy koszty obozu dla dzieci były niskie.
 


Murzasichle istnieją od 1630 roku. Nazwa miejscowości, pochodząca z języka Wołochów, jest zlepkiem trzech słów: „mur”, „za” oraz „sichle” – co oznacza mur (dawna nazwa miejscowości) za rzeką Sichłą. Nazwę wymawiamy z miękkim „ś”, nie zaś jak większość błędnie, z niewystępującym w języku polskim „si”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.