Pakuj się do muzeum! Historia na wynos

W piątek, 28 października, Muzeum Okręgowe w Koninie zaprasza w samo południe na spotkanie wokół projektu „Pakuj się do muzeum! Historia na wynos”. Projekt, realizowany przez Muzeum Okręgowe w Koninie w ramach Programu Kultura: Interwencje. Edycja 2022, obejmuje działania mające na celu promocję i popularyzację dziedzictwa kulturowego i historycznego Konina i regionu wśród dzieci w wieku 2-10 lat.


Jak zaznaczyła w nadesłanej do naszej redakcji drogą poczty elektronicznej wiadomości Asystentka Muzealna Muzeum Okręgowego w Koninie Monika Marciniak, w ramach projektu powstały walizki edukacyjne, które będą nieodpłatnie podróżowały po szkołach i przedszkolach miasta Konina i powiatu konińskiego, przybliżając historię regionu oraz najciekawsze wyimki ze zbiorów muzealnych. Do walizek trafią sceny teatrzyku kamishibai oraz pięć scenariuszy, z których każdy to osobna opowieść o dziedzictwie i dziejach naszej małej ojczyzny.
Scenariusze uzupełnione zostaną o karty pracy dopasowane do możliwości percepcyjnych małych odbiorców, a także ręcznie wykonane zabawki, uosabiające głównych bohaterów opowieści. Dodatkowo, opowieści zostaną przełożone na język ukraiński i w formie nagrań filmowych udostępnione także online z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.
Podczas spotkania uczestnicy nie tylko będą mieli szansę zapoznać się z treścią papierowych opowieści, ale też wziąć udział w wystawie ilustracji. Spotkanie uświetnią swoim występem młodzi artyści, szlifujący swoje talenty w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.
Spotkanie „Pakuj się do muzeum!” odbędzie się w ostatni piątek października w muzealnym spichlerzu, punktualnie o 12:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.



Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022.
Partnerzy projektu: Miasto Konin, Powiat Koniński, Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie, #muzealniaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.