Trwa trzecia edycja kampanii społecznej "Bezpieczna Autostrada" organizowanej przez Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group przy współudziale Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja obok bezpiecznego poruszania się po autostradach i drogach szybkiego ruchu kładzie nacisk na aspekt zdrowotny kierowców. Akcje informacyjne organizowane są w 12 miastach Polski, a także w miejscach obsługi podróżnych przy autostradach. Wydarzenie w Koninie odbędzie się już 31 lipca na Skwerze przed Konińskim Domem Kultury.
Podstawowym celem kampanii "Bezpieczna Autostrada" organizowanej przez Compensę i CBRD jest rozpowszechnienie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Trzecia odsłona Bezpiecznej Autostrady, oprócz dotychczasowych działań, obejmuje także edukację zdrowotną. Ma ona na celu zwiększenie świadomości kierowców, jak stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd wpływa na bezpieczeństwo jazdy.
– Podobnie jak w ubiegłych latach prowadzimy kampanię na szeroką skalę. Liczymy, że efektem naszego działania będzie poprawa bezpieczeństwa na polskich autostradach, ponieważ dotychczasowe statystyki nie napawają optymizmem. Kontynuujemy również promowanie wiedzy na temat zdrowia kierowców. Uważamy, że jednym z kluczowych czynników wpływających na bezpieczną jazdę jest stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd – mówi Karolina Tworzydło, dyrektor Departamentu Strategii Marketingowej i Komunikacji w Compensie.
Wydarzenie w Koninie jest 5 z 14 przewidzianych w 2021 roku. Tego dnia o 12:00 organizatorzy przekażą władzom Miasta Konina AED – automatyczny zewnętrzny defibrylator, który będzie umieszczony przy głównym wejściu do KDK.
W tej edycji kampanii zaplanowano pikniki rodzinne również w Gnieźnie, Suwałkach, Łomży, Kutnie, Ostrołęce, Słupsku, Elblągu, Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim, Zgorzelcu, Wałbrzychu oraz na MOP-ach Otłoczyn Zachód i Parma. W ramach wydarzeń, oprócz organizacji szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, Compensa przekazuje władzom miast defibrylatory AED, których użycie może uratować życie w razie nagłego zatrzymania krążenia.
„Kampania Bezpieczna Autostrada ma na celu przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, a także jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo bezpieczeństwo nie zależy od wieku. Podczas pikników rodzinnych w miastach szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj. Właściwie, bezpiecznie dla siebie i innych” – komentuje Tadeusz Zagajewski, prezes Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Od 2018 roku w ramach kampanii zorganizowano szereg eventów edukacyjnych wraz z pokazami pierwszej pomocy. Odwiedzający otrzymywali materiały informacyjne dla dorosłych i dzieci, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku. Ponadto przeszkolono z zakresu pierwszej pomocy pracowników obsługi autostrad, wyposażono 10 kluczowych stacji w profesjonalne zestawy pierwszej pomocy, a w miastach przekazano defibrylatory.
Szczegóły dotyczące Bezpiecznej Autostrady znajdują się na stronie:
bezpiecznaautostrada.pl