Wraz z nastaniem wiosny na drogach pojawili się użytkownicy jednośladów. Wczoraj kolscy policjanci zatrzymali jednego z takich uczestników ruchu. Siedemnastolatek nie dość, że kierował skuterem znajdując się pod działaniem
narkotyków, to jeszcze posiadał przy sobie marihuanę.
Wczoraj w godzinach popołudniowych siedemnastoletni mieszkaniec Koła wybrał się na przejażdżkę skuterem po mieście. Na ul. B. Chrobrego został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów wydziału kryminalnego.
Podczas kontroli okazało się, że nie posiada karty motorowerowej. Zachowanie nastolatka wzbudziło podejrzenia policjantów, w związku z czym przeprowadzili oni test narkotykowy młodemu motorowerzyście. Badanie potwierdziło, iż nastolatek znajduje się pod działaniem narkotyków. Kryminalni następnie przystąpili do przeszukania motoroweru i w jednym ze schowków tego skutera znaleźli marihuanę. Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Kole nastolatek złoży wyjaśnienia a następnie za swoje czyny odpowie przed sądem.