Sukces uczniów ZSEU w Żychlinie

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie brali udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyły się we Wrześni

Olimpiada składa się z trzech etapów (szkolny, okręgowy i centralny), a w każdym z etapów należy rozwiązać test składający się z 60 pytań oraz trzech zadań praktycznych. Jest to prestiżowa Olimpiada pod patronatem MEN i organizowana przez Uniwersytety Przyrodnicze (w Siedlcach, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Olsztynie).  Sukcesem zakończyły swój udział Erika Świętanowska i Agata Wieczorkiewicz, które zakwalifikowały się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hińczowej.  W blok technologia żywności brały udział trzy uczennice i zajęły:

1 miejsce Erika Świętanowska (108 punktów)

3 miejsce Agata Wieczorkiewicz (105 punktów)

5 miejsce Wiktoria Wojtaś (101 punktów )

Na Olimpiadzie szkołe z Żychlina  reprezentowali również uczniowie w  bloku gastronomia – Antoni Kwiatkowski i Karolina Mądrowska. Karolina Mądrowska zajęła 7 miejsce, a w bloku mechanizacja rolnictwa  rywalizował Kamil Luźny. 

Warto dodać, że dla Agaty Wieczorkiewicz uczennicy 3 klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych z będzie to już drugi finał ogólnopolskiej olimpiady. Takie wyniki na Olimpiadzie świadczą, że szkoła w Żychlinie dobrze przygotowuje do zawodu. Uczniowie bez kompleksów mogą rywalizować ze swoimi rówieśnikami w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.

Facebook
Instagram
YouTube
Follow by Email