Zastanawiasz się nad ociepleniem domu, ale nie wiesz jaką metodę wybrać? Dobrze trafiłeś – mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Wykonanie izolacji z głową zdecydowanie wpłynie na pełniejszy stan Twojego konta bankowego i bardziej przyjemną temperaturę wewnątrz domu przez cały rok.
Kilka słów o ogrzewaniu
Tego się nie da uniknąć: jeżeli Twój dom znajduje się w chłodnym klimacie, to ogrzewanie go w zimę jest drogie. Przewidywany jest ponowny wzrost ceny gazu ziemnego i oleju opałowego w porównaniu z poprzednim rokiem. Oczywiście możesz zakręcić termostat i zacząć nosić wewnątrz domu grube swetry w celu zmniejszenia kosztów. Jednak, gdy masz niedokończone poddasze, najlepszym sposobem na ograniczenie rachunków za ogrzewanie w tym czasie jest zamontowanie na nim właściwej izolacji. „Jest to przedsięwzięcie, które można zacząć w weekend samemu, albo zlecić pracę wyspecjalizowanej firmie. Uzyskiwane oszczędności sumują się każdego roku.” – mówi główny wykonawca izolacji natryskowych Michał Kotlarski, właściciel firmy Termkon. Szacuje się, że prawidłowo zaizolowane poddasze może obniżyć Twój rachunek za ogrzewanie od 10 do 50%. Działa to w odwrotny sposób w ciepłym klimacie – latem ułatwia ustabilizowanie temperatury wnętrza domu, co pozwala utrzymać w ryzach potrzebę chłodzenia.
Jaką metodę ocieplania domu wybrać?
W idealnym świecie wezwałbyś audytora energetycznego, żeby opowiedział Ci, jaką ochronę uzyskujesz z kilku cali izolacji poddasza, jakie już posiadasz oraz żeby wymienił takie sprawy jak wycieki powietrza, które możesz uszczelnić samemu w celu upewnienia się, że izolacja będzie dobrze spełniać swoje zadanie. Jeżeli jednak nie możesz pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkuset złotych na tę usługę, nie bój się: zawsze możesz skorzystać z ocieplania dachu pianką poliuretanową. Jest to metodą bardzo szybka a zarazem tania. Poprzez ogrzewanie poddasza metodą natrysku można zaizolować sporo elementów domu, od fundamentów aż po dach. To jedna z najszybszych i najlepszych metod ocieplania domu. Poddasze o wielkości użytkowej 100 m 2 izoluje się w parę godzin, a dach płaski o powierzchni mniej więcej 1000 m 2 – maksymalnie w jeden dzień. Pianka poliuretanowa (PUR) to surowiec wytwarzany z gotowych składników i nanoszony za pomocą specjalistycznego agregatu. W przeciwieństwie do wykonywania ociepleń wełną czy styropianem, pianki poliuretanowej nie nałożymy sami. Oczywiście ze względu na brak odpowiedniego sprzętu i nieznajomość technologii wytwarzania pianki. Dlatego jeżeli zdecydujesz się na izolację domu pianką poliuretanową (PUR), koniecznie musisz się skontaktować ze specjalistą.
Chcesz pozyskać więcej informacji? Odwiedź naszą stronę internetową: http://termkon.pl/
Robią dobrze fachowo i co najważniejsze TANIO.Brawo chłopaki!.
Polecam, szybka realizacja. Jak na kolejny etap jestem zachwycony bo usługa trwała łącznie 1 dzień.