Moja wolność – moja niepodległość

Od 25 do 26 października oraz 8 listopada 2018 w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Krzymowie odbywać się będą warsztaty pedagogiczno-teatralne. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach Projektu 5 zmysłów, który po raz pierwszy zagościł w Krzymowie!

Projekt 5 zmysłów dedykowany osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom gości w Wielkopolsce od siedmiu lat. Co roku w trzydziestu miejscowościach na terenie całego województwa odbywa się ponad 600 godzin tematycznych warsztatów, których głównym zadaniem jest szerzenie dostępu do wydarzeń kulturalnych. Zaproszeni przez nas polscy i zagraniczni artyści prowadzą kilkudniowe zajęcia dotyczące m.in. takich dziedzin jak: fotografia, film, reportaż, muzyka i teatr. Podczas warsztatów starają się rozmawiać z uczestnikami na ważne i aktualne tematy, rozbudzają w nich pasję i ciekawość, dzieląc się swoim doświadczeniem.

Moja wolność – moja niepodległość

Czym jest moja osobista niepodległość? Czy wolność jednostki jest niczym nie ograniczona? A może kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatów pedagogiczno-teatralnych, które poprowadzi doświadczony pedagog teatru Daniel Stachuła. Daniel prowadzi warsztaty teatralne dla uczniów i studentów. Współpracuje z Teatrem Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Poprzez zajęcia warsztatowe postara się skłonić uczestników do refleksji nad pojęciami wolności, niepodległości, demokracji w rozmaitych aspektach – społecznym, politycznym, kulturowym i osobistym. Osobiste doświadczenia połączone z zaangażowaniem uczestników warsztatów w praktycznym działaniu staną się punktem wyjścia do zaprezentowania wielości perspektyw, a także różnorodności opinii i przekonań na temat podstawowej wartości jednostki, jaką jest wolność.

Podczas projektu 5 zmysłów opowiadamy [o] granicach Wolności. Trzeba ją nieustannie badać, pilnować jej znaczenia, czasem o nią walczyć lub przypominać o jej istnieniu. Postaramy się zdefiniować wolność na nowo, korzystając z języka obrazu, będziemy prowadzić rozmowy na wolne tematy. Po raz kolejny złączymy ze sobą różne środowiska, zburzymy sztuczne uprzedzenia. Nie damy się wypchnąć poza nawias.

Organizatorem projektu 5 Zmysłów jest Stowarzyszenie Edukacyjne MCA z siedzibą w Poznaniu. Tegoroczna  edycja projektu odbędzie się dzięki wparciu finansowemu ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań i Powiatu Poznańskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.