Tym samym Świerk awansował do ćwierćfinału Mister Polski 2018, który odbędzie się 9 czerwca w Łodzi.
W finale konkursu na Mistera Warszawy startowało 16 osób, po dwóch wyjściach – w stroju casualowym i w bokserkach zostało 10 osób. Stanisław Świerk awansował do 10. jako pierwszy, uzyskując tytuł mistera osobowości. Potem uczestinicy pokazu prezentowali się w garniturach i po tym wyjściu wybrano pierwszą piątkę. Stanisław ostatecznie dostał się do piątki, zajmując tytuł IV wicemistera.
Jak sam mówi – liczył na wyższe miejsce, ale zadowolony jest z wyniku i zrobi wszystko, by 9 czerwca w Łodzi zająć wyższą lokatę.
Galę w Warszawie poprowadzili: debiutująca na wielkiej scenie polska fotomodelka Lilly Marchel i prowdzący pytanie na śniadanie w TVP 2 Mateusz Szymkowiak. W Jury zasiadali: Paula Tumala (fotomodelka), miss Polski 2016 Paulina Maziarz i Miss Polski 2015 Magdalena Bieńkowska, Mister Polski 2017 Jakub Kucner, Gosia Andrzejewicz, Lidia Kopania, projektantka Magda Żabicka i przewodniczący jury Norbert Dąbek.
(Zdjęcia pochodzą od – Stanisław Świerk)