Do sąsiedniej gminy Kramsk na Dzień Kartofla 15 października 2017 r. zaprosili mieszkańców Konina członkowie Klubu Turystycznego PTTK w Koninie. Skorzystało ponad 150 osób.
. Przyrodniczą atrakcją był pomnik przyrody Olbrzym Anielewski, nazwany tak w 1994 roku przez Dorotę Urycką, ówczesną uczennicę szkoły w Anielewie, podczas XV Rajdu dla Dzieci PTTK Konin. Najmłodsi zmierzyli obwód głazu piaskowcowego, który wyniósł 19 m i 38 cm. Po drodze można było wykazać się spostrzegawczością, rozwiązując spacerową zgadywankę. Reprezentacja Zespołu Szkół w Sławsku pod opieką pań Małgorzaty Jankowskiej i Ewy Lewandowskiej najliczniej zaangażowała się w grę. Trasę 5 km przez kolorowe lasy pokonał zarówno najstarszy piechur Jan Kujawa (93), jak i najmłodsza Gabriela Bugaj (4).
Pan Edwin Wojnarowski, którego ojciec urodził się w Anielewie, pamiętał pole w miejscu dzisiejszego żwirowiska i pasące się krowy. W latach 70. zaczęto budować stawy wzdłuż kanału Warta-Gopło i potrzebny był piasek do obwałowań. Zaczęto wydobywać żwir z pola i na dnie odkryto głaz. Pracownicy nawiercili otwory do rozsadzenia kamienia. Jego wyjątkowe wymiary zwróciły uwagę przejeżdżającego obok Piotra Rogalewskiego, który zgłosił znalezisko do rejestru pomników przyrody. Marek Chlebicki opowiedział legendę o Olbrzymie Anielewskim.
Metą spaceru był "Gościniec Izabell" w Izabelinie, dokąd przybyli piechurzy i rowerzyści z Konina i Goliny na doroczny Dzień Kartofla. Dołączyło Stowarzyszenie "Klub Seniora i Juniora z Kramska", które pod wodzą pani sołtys Kramska Haliną Grabowską przygotowało pokaz potraw regionalnych. Wszyscy degustowali tradycyjne "rzodkie pyrki" czyli kartoflankę, a potem pyry z gzikiem. Produkty mleczarskie ufundowała konińska mleczarnia MONA zał. 1912, działająca w ramach konsorcjum Łowicz. Prezes Oddziału PTTK w Koninie wręczył laureatom "Zgadywanki Spacerkowej" upominki z Miasta Konin. Był czas na relaks na trawie i wypoczynek przy ognisku. Można było zaobserwować przygotowania do comiesięcznego Jarmarku Staroci.