Pawluśkiewicz i malarstwo

„Laikonyka krakowskiego ego w boskiej komedii Dantego” autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza – taki kulturalny rarytas przygotowało  Muzeum w Turku. 

Wernisaż już 8 września o 18.00. Będzie połączony ze spotkaniem autorskim z akcentami muzycznymi w wykonaniu artysty, a także projekcją filmu „Ściany w 3D”, który oparty jest na cyklu obrazów „Ściany”.

Prezentowane obrazy pochodzą z kolekcji Galerii Autorskiej ŻEL-ART Jana Kantego Pawluśkiewicza. „Laikonyki” to dwunasty cykl malarskim dorobku. Z dużym poczuciem humoru nawiązuje do poezji Dantego Alighieri, w której główny bohater przemierza ścieżki piekła, czyśćca i zbawiennego raju. Ekspozycja składa się z 26 obrazów.

Jan Kanty Pawluśkiewicz – twórca wszechstronny: utalentowany malarz, kompozytor muzyki teatralnej, filmowej, autor monumentalnych dzieł oratoryjno-kantatowych, członek Europejskiej Akademii Filmowej. Twierdzi, że maluje od zawsze. To przez młodzieńcze upodobanie do rysunku wybrał się na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie zajmował się m. in. malarstwem i grafiką u prof. Krystyny Wróblewskiej.

Po raz pierwszy wystawił swoje obrazy w 1999 r. w Piwnicy pod Baranami. Od tego czasu zaprezentował wiele serii obrazów, rysunków i grafik. Obecnie ma na koncie ponad 70 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą.


Malarstwo żel-art Jana Kantego Pawluśkiewicza to efekt kilkunastoletnich poszukiwań plastycznych w najnowszej autorskiej technologii, której podstawą są pastelowe i brokatowe żele zawarte w długopisach japońskiej firmy Uni Mitsubishi Pencil dystrybuowanych w Polsce przez firmę Trodat. Dzięki nim obrazy artysty zaskakują oryginalnością i dotychczas niespotykaną ekspresją malarską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.