Wielokrotnie odznaczana i wyróżniana na konkursach nie tylko w kraju, ale również poza jego terytorium. Jej prace można oglądać w różnych zakątkach świata. W 1999 odznaczona została srebrną honorową odznaką za zasługi dla rzemiosła wielkopolskiego. Od ośmiu lat prowadzi Muzeum Rzemiosła Artystycznego w Węglewie (6 km od Konina).
Stanisława Jasiczek urodziła się w Barlinku, z ziemią konińską związana jest od zawsze. Jest to postać barwna, pełna zaangażowania i wiary w sensowność swojej działalności. Projektuje i wykonuje niepowtarzalne wzory, tworząc w rożnych technikach. Najbardziej lubi projektować dla indywidualnych klientów, szczególnie biżuterie ze złota i srebra. Jej tkaniny charakteryzują się ekspresja i rozmachem w realizacji tematu. Bogata gama kolorystyczna i swoboda z jaką porusza się artystka w trudnej technice batiku powoduje, iż jej prace naładowane emocjami mówią wiele o niej samej. Tematyka sakralna tak mocno obecna w jej twórczości, postacie świętych, madonny, kapliczki przydrożne, bierze się z osobistych doświadczeń w poszukiwaniu Boga i szczęścia o które w życiu trzeba zabiegać. Dla przeciwwagi tworzy wypełnione przestrzenią i światłem pejzaże, nieco odrealnione zwierzęta, czy utrzymane w określonej gamie kolorystycznej akty kobiece. Przetwarza otaczająca ja rzeczywistość według swojego klucza. Jej kreatywność widać także w projektowanej biżuterii oraz w malowidłach na szkle. Układa też piękne bukiety, które dekorują niejeden dom, kościół, biuro.
Artystka zaprasza do wejścia w świat, w którym sacrum i profanum współistnieją razem i wzajemnie się uzupełniają. Wystawiała swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.; Niemcy, Francja, Belgia, Rosja, Ukraina, Szwecja, Luksemburg, Hiszpania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, otrzymując wiele wyróżnień i medali.” Panią Stanisławę można spotkać we własnym muzeum, opowiadającą z wielką pasją o swoich zainteresowaniach i zbiorach. Usłyszymy, jak udało się artystce otworzyć muzeum i jak to było w dawnych czasach. Zaprezentuje, jak powstaje masło, w jaki sposób można oddzielić śmietanę od mleka, jak się młóci zboże cepem, pokaże różne techniki rzemiosła artystycznego i sztuki ludowej. Jest dyspozycyjna i z przyjemnością poprowadzi żywe warsztaty z w/w technik .
W muzeum można podziwiać eksponaty wykonane również w innych technikach takich jak: intarsja, plecionkarstwo, ceramika, garncarstwo, filcowanie. introligatorstwo, powroźnictwo, wycinanka, frywolitka, bartnictwo. Mamy okazję zobaczyć również wyroby zanikającego rzemiosła: stroje ludowe, kowalstwo, dymarkę pająki, gobeliny, witraże, zabawkarstwo. Organizuje także kiermasze, Jarmark Św. Augustyna, plenery, konkursy wielkanocne i bożonarodzeniowe oraz koncerty na najwyższym poziomie artystycznym.
Źródło: www.weglew.pl / www.skt.weglew.pl / www.rzemioslo.artystyczne.pl
2 filmy o Muzeum Rzemiosła Artystycznego w Węglewie (2014) – opowiada Stanisława Jasiczek.
To było 5 lat temu dzisiaj już jestem po utworzeniu muzyki do Kazan Gnieźnieńskich po kilku koncertach i jestem z tego bardzo dumna