W Kole o ekologii

W Kole powstaje Plan Gospodarki Niskoemisyjnej. To dokument, który w wymiarze lokalnym opisuje kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego
Chodzi i redukcję emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenie efektywności energetycznej oraz poprawę jakości powietrza, jak również zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii. 

Zadania obejmą kontynuację rozpoczętych w latach poprzednich działań zmierzających do ograniczenia emisji zanieczyszczeń pyłowo-gazowych, termomodernizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, modernizacji i rozbudowy sieci drogowej, zmniejszenia energochłonności oświetlenia ulicznego oraz innych dziedzin funkcjonowania Gminy Miejskiej Koło. 

W planie przedstawione zostaną działania w zakresie ograniczenia emisji, poprawy efektywności gospodarki oraz zwiększenia ilości energii z odnawialnych źródeł. Efektem końcowym Planu Gospodarki Niskoemisyjnej ma być zestaw działań nakierowanych bezpośrednio i pośrednio na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a także instrumentów, które wspomogą wszystkich uczestników realizacji Programu w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną. Dokument podnieść ma szanse Koła uzyskanie dofinansowania działań proekologicznych ze środków krajowych i Unii Europejskiej

Przypomnijmy, że koncepcja tworzenia i realizacji Planów Gospodarki Niskoemisyjnej wynika z polityki klimatycznej Unii Europejskiej i międzynarodowych zobowiązań Polski do redukcji emisji gazów cieplarnianych określonych przez ratyfikowany Protokół z Kioto ustalony na forum Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu.

Wykonawcą Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Koła jest Pomorska Grupa Konsultingowa Spółka Akcyjna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.

Facebook
Instagram
YouTube
Follow by Email