Inżynier musi rysować

Jak powstaje odręczny rysunek akademicki, a także jakie możliwości i zagrożenia niosą odnawialne źródła energii – na te pytania odpowiadano podczas przedostatnich w tym roku zajęć Akademii Młodego Studenta w konińskiej PWSZ.
Wykład „Rysunek odręczny akademicki, czyli jak powstaje ładny obrazek”, a po nim zajęcia warsztatowe „Teoria perspektywy w zastosowaniu” przeprowadził dr inż. arch. Krzysztof Borowski. – Najpierw przedstawiłem uczniom teoretyczne zasady powstawania i oceny rysunków, by potem mogli spróbować zrobić go sami. Robili to pierwszy raz w życiu – opowiada dr Borowski.

Młodzież z Kleczewa rysowała więc najprostszą formę, czyli pudełko w perspektywie. Rysowanie to umiejętność niezbędna w zawodzie inżyniera, warto więc było poznać podstawy, nim podejmie się w przyszłości decyzję o wyborze zawodu. 

Po zajęciach organizatorzy tego wydania Akademii Młodego Studenta (pracownicy Katedry Budownictwa i Inżynierii Środowiska na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Inżynierii Środowiska) zaprosili gości na odnowę fizyczną, a był to aerobik dla dziewcząt i zajęcia na siłowni dla chłopców.

Po przerwie na kleczewskich uczniów czekał mgr inż. Dawid Bandzierz, który przybliżył młodzieży temat odnawialnych źródeł energii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.