Wszystko po to, by było jak najmniej tragicznych wypadków z ich udziałem. A jest nad czym pracować, bo rok temu na polskich drogach odnotowano aż 33% wypadków z udziałem pieszych. Część wydarzyła się na pasach, wiele na jezdni po zmroku, kiedy piesi nie mieli żadnych odblasków.
Do udziału w szkoleniach policjanci zapraszają mieszkańców powiatu turkowskiego. Chodzi im głównie o starsze osoby.
Projekt wystartuje w Zespole Szkół Technicznych w Turku 25 marca o godz. 16.00. Potem będą spotkania w kościołach i największych firmach w mieście i regionie.
Akcja nazywa się „Edukacja Pieszych w Ruchu Drogowym”. Honorowy patronat objęli: starosta, burmistrz Turku oraz wójtowie i burmistrzowi z całego powiatu.