Odszkodowań za zalane pola nie będzie?

W tym roku na odszkodowania za zalane uprawy nie ma co liczyć. Nie było klęski żywiołowej, mówi Wojewoda Wielkopolski, Piotr Florek.
W Konińskim ratuszu odbyła się zorganizowana przez Wielkopolską Izbę Rolniczą konferencja poświęcona wpływowi zbiornika w Jeziorsku na tereny położone poniżej niego. Wypowiadali się urzędnicy, hydrolodzy, ekolodzy, dominowały jednak pretensje rolników, którym w tym roku woda ponownie odebrała efekty ich pracy.

To woda skarbu państwa, więc jego przedstawiciel był adresatem większości pytań i pretensji. Wojewoda odpowiadał, że są reguły i procedury, które określają sposób ubiegania się o ulgi w podatkach, odszkodowania i rekompensaty za straty spowodowane klęskami żywiołowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Ta witryna używa plików Cookie. Aby zapewnić jej poprawnie działanie, konieczne jest ich zatwierdzenie.