Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Piątek 21.06.2024 r. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ocena:

Wakacje wakacjami, ale robota musi być zrobiona!

Szczepidło 22.07.2021 10:26 (Podgląd informacji)

Wakacje wakacjami, ale robota musi być zrobiona!

Podopieczni Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ bardzo angażują się w różne zajęcia, ćwiczenia i zabawę. Chętnie uczęszczają do Świetlicy, którą prowadzimy od poniedziałku do piątku dla dzieci z niepełnosprawnością. Korzystają też z zajęć poza Fundacją, min. w zaprzyjaźnionym Ośrodku Jeździeckim Ina Chante, w którym pracuje wykwalifikowana kadra hipoterapeutów, fizjoterapeutów oraz instruktorzy jazdy konnej.


Z Ośrodkiem Ina Chante współpracujemy już od dawna i darzymy ich ogromnym zaufaniem, podobnie jak Rodzice naszych najmłodszych Podopiecznych. Jest to świetne połączenie rehabilitacji i zabawy co w przypadku dzieci z niepełnosprawnością jest ogromnie ważne. 

Dzieci  ćwiczenia wykonują z uśmiechem i skupiają się na zabawie, a hipoterapeuta wykonuje swoją pracę i „przemyca” elementy rehabilitacji. W Ina Chante wszystkie koniki oczywiście mają imiona. Eryk świetnie czuje się na grzbiecie Łatka, Filip zaprzyjaźnił się ze swoim końskim terapeutą Groniem, a Marcel dzięki zgraniu się ze swoim czworonożnym kolegą Felkiem potrafi świetnie i precyzyjnie wykonywać zadania, np. rzuca piłką do kosza. Jest jeszcze Remek, nasz Fundacyjny wulkan energii. Kiedy jest z konikiem o imieniu Łatek chętnie wykonuje ćwiczenia i wie, że nie może krzyczeć. Dzięki Łatkowi potrafi świetnie nad sobą zapanować i jest to również element terapii. Wszystkie dzieci podczas zajęć są radosne, pogodne i uśmiechnięte.
Marzena Urbaniak, Właścicielka Ośrodka Hipoterapeutyczno-Jeździeckiego Ina Chante podkreśla, że hipoterapia to metoda rehabilitacji pedagogiczno-psychoruchowej. Polega przede wszystkim na wspomaganiu motoryki małej i dużej, z uwzględnieniem sensoryki.  „Każde dziecko, ma indywidualnie dopasowany zestaw ćwiczeń, ale zanim zacznie, przeprowadzany jest wywiad z Rodzicem. Dziecko, które ma orzeczenie o niepełnosprawności musi mieć również informację od lekarza, że nie ma przeciwwskazań do tej metody rehabilitacji. Dzięki hipoterapii dzieci łatwiej pokonują lęk, budują więzi, wyrażają emocje, często rozwijają się pod względem mowy. Bardzo zależy nam na wysokiej jakości naszych usług, dlatego nasza kadra pracownicza składa się tylko i wyłącznie z wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, mających za sobą lata praktyki w branży.” – dodaje Pani Marzena.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zachęca do tego rodzaju terapii, która łączy zabawę z pracą nad swoją sprawnością. „We wszystko, w cały proces terapii, rehabilitacji staramy się wplatać uśmiech i zabawę wtedy wiemy, że jest to najbardziej skuteczne. W myśl filozofii Śp. Doktora Piotra Janaszka, Patrona Fundacji, po prostu LECZYMY UŚMIECHEM.” – mówi Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji.

Wielkimi krokami zbliżają się kolonie MALI ODKRYWCY, na których również królować będzie uśmiech i dobra zabawa. Wciąż można wesprzeć organizację kolonii dla dzieci z niepełnosprawnością:
    • poprzez https://zrzutka.pl/maliodkrywcy
    • lub wpłacając darowiznę na konto bankowe:78 1050 1735 1000 0024 2547 0123  
z dopiskiem MALI ODKRYWCY

W sierpniu będziemy relacjonować kolonie MALI ODKRYWCY. Udanych wakacji!

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej"

Wakacje wakacjami, ale robota musi być zrobiona!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)