Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 28.09.2023 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Ocena:

Bal Marzeń Fundacji PODAJ DALEJ, czyli jak połączyć dobrą zabawę z pomaganiem!

Wąsosze, Konin 25.04.2023 21:45

Bal Marzeń Fundacji PODAJ DALEJ, czyli jak połączyć dobrą zabawę z pomaganiem!

V Bal Marzeń Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przeszedł do historii. W minioną sobotę ponad 200 Gości połączyło świetną zabawę z pomaganiem. Bal Marzeń to spotkanie Przyjaciół, życzliwych ludzi, to możliwość nawiązania wspaniałych relacji, to po prostu miejsce gdzie dzieje się dobro! Dochód z balu to ponad 100 000 złotych, które w całości zostaną przeznaczone na stworzenie mieszkań dla osób z niepełnosprawnościami w Osadzie Janaszkowo.

Wielkie marzenie...

Podczas uroczystego powitania Goście Balu obejrzeli film (https://bit.ly/3N5hVEL), w którym bohaterowie Emilia, Małgosia i Mirek opowiadali o sobie i wielkim marzeniu… Z powodu niepełnosprawności wymagają codziennego ogromnego wsparcia we wszystkich czynnościach, ale chcą godnie żyć, chcą być niezależni, aktywni i w miarę możliwości samodzielni. To dla nich i wielu innych osób ze znaczną niepełnosprawnością ruchową powstają mieszkania wspierane.

Już od 2 lat w Osadzie Janaszkowo w Wąsoszach (gmina Ślesin) funkcjonuje część rehabilitacyjna, która powstała w ramach pierwszego etapu generalnej modernizacji obiektu. Przed Fundacją kolejny etap – modernizacja i wyposażenie wyższych kondygnacji, gdzie powstaną mieszkania wspomagane.

Moc atrakcji!

- Jeszcze nigdy nie byłam na balu, na którym wszyscy tak świetnie się bawili i mieli mnóstwo radości z tego, że są razem i mogą tyle wspólnie zrobić! - powiedziała Pani Kasia, która po raz pierwszy uczestniczyła w Balu Marzeń. Goście, którzy brali udział w poprzednich balach spodziewali się wspaniałej atmosfery, jednak i tak organizatorowi udało się ich mile zaskoczyć!

Gości powitała formacja taneczna „Heels on wheels” złożona z czterech fantastycznych kobiet, które tańcząc na wózkach wzbudziły wiele emocji i podziwu. Gwiazdą wieczoru był kwartet Artystów Szafa Gra z różnorodnym i perfekcyjnie przygotowanym repertuarem przebojów z lat 70-tych i 80-tych.

Goście Balu wzięli udział w loterii, w której Przyjaciele Fundacji przygotowali mnóstwo atrakcyjnych nagród. Były też licytacje wartościowych przedmiotów, w tym między innymi obraz "Taka jedna Boho" Krystyny Ruminkiewicz, piłka od Marcina Gortata z autografem, fotografia Szymona Brodziaka obraz "Semafor" Anny Hameli, obraz Abstrakcja "Dobrostan" Katarzyny Kraczkowskiej, rękawice bokserskie z podpisem Mika Tysona, numer startowy Piotra Żyły, piłka z podpisami zawodników Lecha Poznań, lot widokowy paralotnią i wiele innych.

Aukcje prowadził bardzo przekonywujący duet - Zygmunt Chajzer wspólnie z Krystyną Sokołowską Miss Polonia. Rekordową kwotę na aukcji zdobyło dzieło Szymona Brodziaka, Przyjaciela Fundacji pod tytułem „Kula”. Nowy właściciel nabył je za kwotę 20 000 złotych.

Idea PODAJ DALEJ

- Nasi Goście podkreślają, że udział w Balu i możliwość zaangażowania się w działania Fundacji daje im poczucie, że tworzą coś ważnego dla innych. To jest właśnie prawdziwe PODAJ DALEJ! – podkreśla Zuzanna  Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji. – Otrzymujemy bardzo dużo podziękowań za to, że wróciliśmy do organizacji Balu po 3 latach przerwy. Podziękowania za to, że podczas Balu łączymy ludzi, którzy prowadzą firmy różnych branż, wykonują różne zawody, pochodzą z różnych miast, a tutaj mają okazję spotkać się! Łączy ich chęć pomagania, robienia czegoś dobrego, wspierania ludzi, którzy tego najbardziej potrzebują. Dla nas to ogromnie ważne, że  mamy ich wokół, że możemy na nich liczyć. To dodaje nam skrzydeł, energii i motywacji do pracy. Ogromne podziękowania kieruję do Partnerów Balu i Zespołu Fundacji PODAJ DALEJ, który przez kilka miesięcy intensywnie pracował nad przygotowaniem imprezy! - dodaje.

Bal odbył się w Golinie w Hali Widowiskowo-Sportowej, którą udało się przeobrazić w salę balową.

Organizatorzy pięknie dziękują Partnerom Balu, Gościom i wszystkim Przyjaciołom, którzy trzymają kciuki Podopiecznych fundacji i którzy pomagają jej spełniać ich marzenia.

Podczas Balu odbyła się też premiera nowej i bardzo prostej możliwości pomagania! Można już przekazywać darowizny dla Fundacji na numer telefonu: 516 174 141.

Więcej o Osadzie Janaszkowo: www.osadajanaszkowo.pl.

Jak połączyć dobrą zabawę z pomaganiem!


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)