Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 26.03.2023 r. Imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Ocena:

PFRON szkoli przewoźników

Polska, Wielkopolska, Konin 31.01.2023 11:09

PFRON szkoli przewoźników

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych organizuje cykl szkoleń dedykowanych pracownikom sektora transportu zbiorowego w zakresie potrzeb osób o szczególnych potrzebach, w tym osób z niepełnosprawnościami.

- Nowe szkolenia to szansa dla pracowników transportu zbiorowego do poszerzenia wiedzy o takie zagadnienia, jak na przykład obsługiwać osoby w spektrum autyzmu, czy też w kryzysach psychicznych – komentuje Anna Skupień, dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON.

Szkolenia pod nazwą „Różni podróżni – obsługa bez barier” kierowane są do pracowników, którzy na co dzień mają bezpośredni kontakt z podróżnymi, na przykład: kierowców, motorniczych, sprzedawców biletów, członków drużyn konduktorskich, pracowników świadczących usługi asysty, pracowników infolinii, pracowników punktów obsługi pasażera, czy też kontrolerów biletów. Do udziału w szkoleniu zapraszamy również kadrę zarządzającą, przedstawicieli związków zawodowych przedsiębiorstw oraz organizatorów transportu zbiorowego.

Szkolenia mają charakter praktyczny i prowadzone są w formie warsztatów. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych szkoli pracowników między innymi w zakresie: udzielania pomocy, przekazywania informacji oraz komunikowania się z podróżnymi, w tym z osobami z różnymi niepełnosprawnościami.


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)