Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Czwartek 07.12.2023 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Ocena:

Samodzielni niepełnosprawni. Siedem lekcji video o tym, jak na wózku pokonywać przeszkody w terenie!

Wąsosze, Ślesin 24.01.2023 23:08

Samodzielni niepełnosprawni. Siedem lekcji video o tym, jak na wózku pokonywać przeszkody w terenie!

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ przygotowała video-treningi pokonywania barier dedykowane osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózku. Od wtorku (24.01) co tydzień Fundacja będzie publikować kolejne lekcje, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności. Treningi będzie można oglądać na Facebook/FundacjaPodajDalej oraz YouTube/PodajDalejFundacja. Premiery o godzinie 19:00.Zajęcia przeprowadzono w Parku Samodzielności w Osadzie Janaszkowo. Umieszczono tu urządzenia i przeszkody, które imitują bariery architektoniczne napotykane w codziennym życiu. Są wysokie krawężniki, belki, podjazd i schody.

- Treningi samodzielności w terenie mają na celu naukę lub udoskonalenie technik umożliwiających bezpieczne pokonywanie przeszkód. – mówi Piotr Darnikowski trener niezależnego życia, zawodnik drużyny koszykówki na wózkach KSS Mustang i reprezentant Polski w tym sporcie.

Trenerzy niezależnego życia są najlepszymi nauczycielami. Sami poruszają się na wózkach i uczą innych niepełnosprawnych jak bezpiecznie pokonywać przeszkody architektoniczne. W treningach zawsze biorą też udział asystenci, którzy asekurują podczas wykonywania zadań.

W prezentowanych zajęciach wzięli udział uczestnicy kolonii Mali Odkrywcy oraz mieszkańcy mieszkań treningowych. Wysokie krawężniki, podjazd i belki pokonywali Gabrysia, Adrian, Kuba i Łukasz, a asystowali im Małgosia i Damian. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka "PODAJ DALEJ" serdecznie zachęca do zapoznania się z treściami zawartymi w naszych filmach.

Pierwszą lekcję można oglądać na:

https://www.youtube.com/watch?v=nIiXYkZ0FEg

Lekcja druga już jutro (24.01), a kolejne w każdy wtorek o godzinie 19:00.
 
Więcej o Parku Samodzielności i Osadzie Janaszkowo na

https://osadajanaszkowo.pl/

Samodzielni niepełnosprawni


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)