Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

CIDON kompleksowym wsparciem osób z niepełnosprawnością

Konin 29.11.2021 12:34

CIDON kompleksowym wsparciem osób z niepełnosprawnością

Centra Informacyjno-Doradcze dla Osób z Niepełnosprawnością (CIDON) to punkty, które zostały uruchomione przy każdym z Oddziałów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mają służyć osobom z niepełnosprawnością. W nich można uzyskać pomoc i ustalić ścieżkę rehabilitacji.
 
„W ramach działalności CIDON-u można zdobyć niezbędne informacje, między innymi na temat obowiązujących systemów orzecznictwa, projektów realizowanych przez organizacje pozarządowe, ulg i uprawnień wynikających z przepisów prawa, czy też zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny” – mówi Anna Skupień, dyrektor Oddziału Wielkopolskiego PFRON.

W Centrach można skorzystać z usługi specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją, jak również istnieje możliwość skierowania do Ośrodka Wsparcia i Testów, gdzie będzie możliwe nieodpłatne testowanie najnowszych technologii asystujących.

Osoby z województwa wielkopolskiego zainteresowane skorzystaniem z usług świadczonych przez CIDON zapraszamy do kontaktu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, z Panią Iloną Nierodą z Oddziału Wielkopolskiego PFRON:

    • tel.: 880 520 295;
    • e-mail: inieroda@pfron.org.pl

Kontakt dla mediów (Oddział Wielkopolski PFRON):

Tomasz Paczkowski    
    • tel.: 504 852 298;
    • e-mail: tpaczkowski@pfron.org.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)