Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

Lisek Ibisek pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat!

Konin 08.11.2021 19:53

Lisek Ibisek pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat!

Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" zaprasza nauczycieli szkół podstawowych do przeprowadzenia lekcji w oparciu o materiały edukacyjne dostępne bezpłatnie na stronie www.lisekibisek.pl i wzięcia udziału w konkursie!


Konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli wszystkich rodzajów i typów szkół podstawowych klas I - III z całej Polski. Jego celem jest popularyzacja Liska Ibiska, który pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat, a nauczycieli wspiera w oswajaniu z trudnymi tematami, np. co to jest niepełnosprawność albo jak poradzić sobie z lękiem i dlaczego dbanie o środowisko jest takie ważne.

Jak wziąć udział?
 
1. Ze strony www.lisekibisek.pl pobierz bezpłatne opowiadania Liska Ibiska i scenariusze lekcji do każdego z nich.
2. Przeprowadź zajęcia z wykorzystaniem tych materiałów w swojej klasie.
3. Do 30 listopada br. podziel się Waszymi wrażeniami w social mediach i oznacz je: #Lisekibisek #FundacjaPodajDalej #rozwój #edukacja #scenariuszezajęć #empatia #dziecidzieciom #niepełnosprawność #emocje 

Spośród wszystkich postów Komisja Konkursowa wytypuje trzech zwycięzców, do których wyśle unikatową maskotkę Liska Ibiska i książeczki, a każda z zaangażowanych osób otrzyma certyfikat udziału dla siebie i swojej klasy. Szczegóły dotyczące konkursu znajdziesz w regulaminie.

A co to za projekt? 

To kolejny projekt edukacyjny Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, dzięki któremu dzieci lepiej zrozumieją otaczający świat. Stworzone materiały edukacyjne to zbiór opowiadań o Lisku Ibisku, który mówi ludzkim głosem i żyje wśród ludzi. Poprzez swoje przygody pozwala najmłodszym czytelnikom oswoić się z sytuacjami problemowymi, trudnościami rówieśniczymi, emocjonalnymi czy szkolnymi. Mówi również o niepełnosprawności, która jest bardzo delikatną, ale istotnie ważną kwestią. Pomaga kształtować u dzieci pozytywne postawy i budzić jeszcze większą empatię. 

Do każdego z opowiadań dostępne są scenariusze zajęć lekcyjnych, które dają nauczycielom narzędzie do pracy z grupą w odniesieniu do danego tematu. Opowiadania można czytać lub ich wysłuchać, bowiem podopieczni i wolontariusze Fundacji PODAJ DALEJ nagrali poszczególne przygody pokazując jednocześnie, że mają w sobie talent i mogą zrobić coś dla innych. Całość wzbogacają przepiękne ilustracje, których autorką jest młoda artystka - Aniela Gach.

Tak nauczyciele piszą o Lisku Ibisku

"Akcja" z Liskiem Ibiskiem jest fantastyczna, to wartościowe opowiadana, idealnie napisane do wieku dzieci, ale również nas dorosłych skłaniają do refleksji. Dziękuję za inspiracje w scenariuszach - od poniedziałku zaczynam przygodę z Liska historiami w mojej, pierwszej klasie. Monika R.
Dziękuję bardzo, jestem pewna, że moim uczniom bardzo spodobają się przygody Liska. Pozdrawiam, Beata


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)