Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

Ach co to był za spływ!

Konin 23.06.2021 11:20

Ach co to był za spływ!

W przeddzień kalendarzowego lata, czyli 21 czerwca 2021, 20 kajaków wypłynęło na rzekę Wartę, aby przepłynąć trasę z miejscowości Piersk na Konińskie Bulwary. Nie był to zwyczajny spływ, ponieważ uczestnikami spływu były osoby z niepełnosprawnością, Podopieczni Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej, którzy na dobre 3 godziny zamienili swoje 4 kółka na kajak.


W każdym kajaku był też oczywiście sprawny Wolontariusz, tak abyśmy bezpiecznie dotarli do celu. Spływ, jak co roku zabezpieczony był przez niezawodnych ratowników WOPR Konin, a w tym roku dofinansowany również dzięki wsparciu Miasta Konin i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Trasa miała 17 km - dla jednych wydawało się to dużo, dla innych nie, jednak w tak ogromnym upale była to niewątpliwie trasa męcząca – bez względu na sprawność. Mimo wszystko uczestnicy spływu świetnie się bawili, płynęli zwartą grupą, rozmawiali, a nawet śpiewali. 

Joanna przyznała już na Bulwarach Konińskich, że był to dla niej ogromny wyczyn, bo panicznie boi się wody. Lidka natomiast powiedziała, że było to marzeniem jej życia.

Kilkoro z uczestników spływu płynęło kajakiem po raz pierwszy, więc było to nowe ciekawe doświadczenie. Na Bulwarach czekała już „obsługa naziemna”, która miała za zadanie przetransportować wózki inwalidzkie. Po wypakowaniu się z kajaków mieliśmy okazję porozciągać się z niezawodną joginką Marzenką Łowińską, a następnie czekał na nas przyjemny. 

Uczestników spływu na brzegu witała Pani Zenona Sroczyńska, Kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Miasta Konina, która wręczyła wszystkim pamiątkowe koszulki. 

Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka "Podaj Dalej" pięknie dziękuje wszystkim za świetną zabawę, a przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa i wrażeń, które pozostaną z nami bardzo długo. 

Spływ


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)