Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej mają nowy samochód

Konin 16.06.2021 11:02

Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej mają nowy samochód

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koninie ma nowy dziewięcioosobowy mikrobus, przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Zakup pojazdu został dofinansowany kwotą 80.800 zł przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) na podstawie umowy podpisanej przez pełnomocnika PFRON - Annę Skupień oraz prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Za przyjęcie wniosku, przygotowanie dokumentacji oraz realizację wymaganych procedur odpowiedzialny był Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie.

Na zajęcia do Warsztatu Terapii Zajęciowej, przy ulicy Różyckiego 3 w Koninie, dowożonych jest 20 osób, w tym sześć poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zakup samochodu umożliwi podopiecznym warsztatu udział w codziennych zajęciach terapeutyczno-rehabilitacyjnych, w wydarzeniach społeczno-kulturalnych organizowanych poza placówką. Ważna jest też kwestia dowozów na kompleksową terapię i rehabilitację, dzięki czemu wspierani są nie tylko sami uczestnicy, ale także ich rodziny.

15 czerwca na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej odbyło się uroczyste przekazanie samochodu uczestnikom warsztatu. W wydarzeniu uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Miasta Konina Witold Nowak, Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koninie Lucyna Michalska, Dyrektor Miejskiego Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie Małgorzata Rychlińska oraz uczestnicy i pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Źródło i fotografie: www.konin.pl
 

Nowy samochód dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)