Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Sobota 28.05.2022 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Ocena:

MALI ODKRYWCY bardzo czekają na tegoroczne wakacje!

Konin 24.05.2021 14:26

MALI ODKRYWCY bardzo czekają na tegoroczne wakacje!

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 7 lat organizuje kolonie Małych Odkrywców dla dzieci z niepełnosprawnością. W tym roku dzieci szczególnie mocno i bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują wyjazdu na kolonie! Po kilkunastu miesiącach spędzonych w domu źle się dzieje z ciałem - brak rehabilitacji i treningów bardzo osłabił już i tak słabe mięśnie... Pojawiły się też problemy wynikające z samotności, braku kontaktu z rówieśnikami, niemożności realizowania zainteresowań.


- Co roku po koloniach do Fundacji PODAJ DALEJ przychodzą listy, które utwierdzają nas w przekonaniu, że te obozy są bardzo potrzebne. Dzieci podczas gier i zabaw uczą się samodzielności, rozwijają skrzydła i poczucie własnej wartości, a rodzice zaczynają wierzyć, że ich dziecko, nawet jeśli porusza się na wózku, poradzi sobie w życiu! – mówi Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ. 

„Nie do końca wierzyliśmy w gotowość córki do takiego wyjazdu. Lata spędzone w domu pod opieką bliskich sprawiły, że nasza nadzieja na jakąkolwiek jej samodzielność systematycznie spadała. Przypadek sprawił, że trafiliśmy na Waszą Fundację i postanowiliśmy postawić wszystko na jedną kartę. To była doskonała decyzja! Paulinka wróciła z kolonii ogromnie zadowolona i dumna z siebie – ze wszystkich swoich osiągnięć i zdobytych nagród, z odwagi do udziału w zajęciach i konkursach, a także z tego, że poradziła sobie z lękiem wynikającym z rozstania. Marzy, aby powtórzyć wyjazd w kolejnym roku…” – to fragment listu mamy 13-letniej Paulinki, ubiegłorocznej Małej Odkrywczyni!
W tym roku Fundacja zorganizuje kolonie w dwóch terminach. Odbędą się w Koninie i w Mikorzynie: 
8 - 13 sierpnia artystyczne kolonie dla 15 dzieci z niepełnosprawnością intelektualną pod hasłem Lisek Ibisek poznaje świat. 

15 - 21 sierpnia kolonie sportowe dla 45 dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Fundacja stawia na SPORT, bo to świetna forma rehabilitacji. Będzie koszykówka na wózkach, żaglówki i sporty zespołowe. 

TRWA ZBIÓRKA na organizację tegorocznych kolonii dla Małych Odkrywców. Pomóc może każdy wchodząc na stronę:
https://zrzutka.pl/maliodkrywcy

Gorąco zachęcamy do wpłat i przekazywania dalej informacji o zbiórce. Na darczyńców czekają miłe niespodzianki! 
Zapraszamy też do obejrzenia krótkiego filmu – tu widać szczęście Małych Odkrywców! I to szczęście, dzięki Państwa pomocy zapewnimy dzieciom również w tym roku

Zdjęcie: podajdalej.org.pl


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)