Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Niedziela 18.04.2021 r. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Ocena:

Nie tylko doradzają, ale też chętnie pomagają - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Poznań, Oborniki 02.04.2021 10:57 (16 dni temu)

Nie tylko doradzają, ale też chętnie pomagają - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Chociaż na co dzień pracownicy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zajmują się doradztwem i pomocą rolnikom, to w wolnej chwili pomagają charytatywnie także innym. 


Z okazji przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Świadomości Autyzmu pięcioro pracowników Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu wzięło udział w Niebieskiej Fali. 

To charytatywny bieg, który ma na celu zebranie pieniędzy na daną placówkę oświatową (w tym roku na Szkołę Podstawową nr 68 w Poznaniu) oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu. 

Tegoroczna edycja Niebieskiej Fali jest już czwartą w historii. Po raz trzeci bierze w niej udział Nina Bartol z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w powiecie obornickim. 

- Mimo mnóstwa szkoleń, kursów, konferencji, projektów, obowiązków domowych, nie zapominamy o czynieniu dobra i spędzaniu czasu z rodzinami w sposób aktywny - opowiada Nina Bartol.

I dodaje: - W ten sposób propagujemy także zdrowy tryb życia, popularyzujemy bieganie wśród dzieci, młodzieży, dorosłych czy niepełnosprawnych, a jednocześnie przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych z problemem autyzmu.

Startując w Niebieskiej Fali do wyboru są dystanse 1, 5 lub 10 kilometrów. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, akcja po raz kolejny odbywa się wirtualnie. Każda osoba, która się zapisała i wpłaciła pieniądze, od 28 marca do 11 kwietnia ma czas, by symbolicznie wystartować na wybranym przez siebie dystansie. Najlepiej z niebieską koszulką.

– Niebieski jest bowiem barwą autyzmu – tłumaczy Nina Bartol.

Oprócz Niny Bartol, w niebieskiej fali wzięło udział także czworo innych pracowników WODR: Jarosław Cieśla, Mariola Strauchmann, Łukasz Kowalski, Weronika Foedke. Jesteśmy dumni z ich postawy! 

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
ul. Sieradzka 29, 60-163 Poznań
wodr@wodr.poznan.pl
61 868 52 72, 61 863 04 11

Nie tylko doradzają, ale chętnie pomagają - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)