Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 21.09.2020 r. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Ocena: -3
1 4

Konin: I znów jestem przy ulicy Przyjaźni...

Konin 25.10.2017 10:10

Konin: I znów jestem przy ulicy Przyjaźni...

Ulica Przyjaźni ponownie przyciągnęła moją uwagę. Znowu z powodu chodników. Nie był to jednak powrót nagły. Po pierwszym i drugim (przygotowanym we współpracy z Redaktorem Tomaszem Godlewskim) artykule wiedziałem, że będę tutaj musiał zajrzeć przynajmniej jeszcze jeden raz.


Powodem jest oczywiście stan chodnika, tym razem – po drugiej stronie ulicy, tuż przy E.Leclerc.
Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że stan ścieżek po tej stronie ulicy nie jest aż tak tragiczny, że płyty są w całkiem niezłym stanie. Kłopot polega na tym, że im dalej się poruszamy od strony budynku banku w stronę amfiteatru, tym więcej znajdujemy dziur, nierówności i “wybitych” płyt. A pod sam koniec tej ścieżki jest już naprawdę bardzo źle. To dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, matek z dziećmi w wózkach, osób starszych i dla rowerzystów stanowić może bardzo poważną przeszkodę.
Gdzieniegdzie potknąć może się również w pełni sprawny człowiek. Nie najlepiej wygląda to także na przystanku, a przecież wsiadanie do autobusu – szczególnie bez pomocy i asekuracji z zewnątrz – zawsze obarczone jest pewnym ryzykiem – zwłaszcza na nierównym chodniku.
To, że – w porównaniu z chodnikami, które znajdują się po drugiej stronie ulicy – te ścieżki nie wyglądają może wcale najgorzej, to jednak uważam, że warto rozważyć wydanie środków na ich całkowitą modernizację. Zawsze warto to rozważyć, kiedy chodzi o bezpieczeństwo Mieszkańców.

Robert Woźniak

mieszkam Data: 25.10.2017 11:46 ID:9234
Widok chodnika przy ulicy Przyjażni jest wprost proporcjonalny do przyjażni ze CCCP. Nawet to że chodzą PO nim zwolennicy tej przyjaźni nic nie POmoże. Jak przyjaźń ruina to i chodnik ruina. Proponuję zmianę nazwy ulicy i remont chodnika.
mieszkam Data: 25.10.2017 11:46 ID:9235
Widok chodnika przy ulicy Przyjażni jest wprost proporcjonalny do przyjażni ze CCCP. Nawet to że chodzą PO nim zwolennicy tej przyjaźni nic nie POmoże. Jak przyjaźń ruina to i chodnik ruina. Proponuję zmianę nazwy ulicy i remont chodnika.
pol Data: 25.10.2017 17:22 ID:9236
Może tam również pofatyguje się pan prezydent Nowicki?
Patriota lokalny Data: 27.09.2018 01:49 ID:10654
A kostkę pod.... Tysiące m2, które można było wykorzystać lub przekazać społecznościom jak spółdzielnie mieszkaniowe lub wspólnoty. Temat aktualny dla Prokuratora. Może po wyborach!!!
Patriota lokalny Data: 27.09.2018 01:58 ID:10655
A tak przy okazji donoszę Szanownej Redakcji, że Inwestor zastępujący Pana Prezydenta M. Konin - ZDM i wykonawca słynnych ścieżek, dróg transportowych, czy jak je tam zwał a także głoszący że jest jednym z inicjatorów tej inwestycji , szef od szkolenia kierowców urzędują pod jednym adresem. Dawny plac PKS ul. Zakładowa. To temat na tacy dla CBA. A na terenie tego PKS to działa tyle spółek działających na rzecz miasta wygrywających przetargi, że aż się nie chce wierzyć, że to przypadek.

Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: