Znajdź nas na Facebook

fb.com/konin24.info Poniedziałek 24.02.2020 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Ocena:

Konin: Kolejny chodnik wymieniany

Konin 03.10.2017 18:57

Konin: Kolejny chodnik wymieniany

Na osiedlu “Zatorze” w Koninie postępuje proces modernizacji kolejnych ścieżek. Tym razem stare płyty są wymieniane na nowe kostki przy ulicy Karłowicza 5-6. Wymieniane są również krawężniki. Dzięki temu osiedle nie tylko wygląda coraz lepiej, ale też poruszanie się po nim jest coraz bezpieczniejsze.


W ubiegły piątek wybrałem się do C.H. “Galeria nad Jeziorem”. Wybrałem inną drogę niż zazwyczaj, ponieważ – po drodze – chciałem jeszcze sprawdzić, czy trwa już wymiana chodnika przy ulicy Chopina 16A. Co prawda tam prace jeszcze się nie rozpoczęły, ale za to dostrzegłem zmiany gdzie indziej – tuż obok bloków przy ulicy Karłowicza 5 i 6. Było piątkowe popołudnie, więc niech naszych Czytelników nie dziwi taki układ, w którym część płyt została już zerwana, ale niektóre pozostały na swoim miejscu, by utworzyć wąskie pasy ścieżek. Było to tylko chwilowe rozwiązanie, by ludzie nie musieli się poruszać po piachu. Zwłaszcza matki z dziećmi w wózkach, osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby starsze. Ogólnie jednak chodzi o wszystkich Mieszkańców. Taki układ zawsze jest zresztą tylko chwilowy, bo później prace postępują dość szybko. Na trawnikach czekają już zresztą – przygotowane do ułożenia – nowe kostki i krawężniki. Wymiana tych fragmentów ścieżek to kolejny etap realizacji obietnic Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej “Zatorze”. Kolejny i – zapewne – nie ostatni.
Ta okolica to kolejny punkt na mapie tego osiedla, gdzie postanowiono uporać się z problemem nierównych chodników. Systematyczne zanikanie tego problemu to oznaka zmiany jakości życia Mieszkańców na lepsze. Teraz wiedzą przynajmniej, za co płacą swojej Spółdzielni. Mają oni poczucie, że ktoś dba o ich bezpieczeństwo.

Robert Woźniak


Podziel się swoją opinią

( Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy, są one opiniami pozostawionymi przez użytkowników portalu konin24.info)


Najczęściej przeglądane informacje: